OpenAI представила інструмент Voice Engine, який озвучуватиме тексти голосом різних людей
Джерело: сайт OpenAI
Компанія OpenAI презентувала новий інструмент Voice Engine, який розробили на основі штучного інтелекту. Він здатен створювати аудіо озвучення текстів голосом будь-якої людини.
Voice Engine потрібен зразок звучання мови конкретної особи, щоб емулювати її голос при озвученні текстів, який триватиме близько 15 секунд. Розробка цієї технології розпочалася з кінця 2022 року, і спочатку для навчання використовувалися зразки голосів, що були заздалегідь записані.
На цей момент доступ до Voice Engine не є загальнодоступним, оскільки розробники мають певні обурення через можливе недоброчесне використання цієї технології.
У компанії OpenAI вірять, що важливо розпочати обговорення про відповідальне використання синтетичних голосів і зрозуміти, як суспільство може адаптуватися до цих нововведень. На основі таких дискусій і результатів тестів буде ухвалено обґрунтоване рішення щодо подальшого розвитку цієї технології.
Зазначається, що Voice Engine є основою функції “Читання вголос” чат-боту ChatGPT.
Розробники вбачають різноманітні застосування Voice Engine, такі як допомога людям, які не вміють читати, а також дітям; переклад відео та подкастів; допомога пацієнтам з раптовими або дегенеративними захворюваннями мовленнєвого апарату; і сприяння комунікації для німих людей. Більше прикладів застосування Voice Engine можна знайти у блозі компанії.
- Мільярдер Ілон Маск подав до суду на виробника ChatGPT OpenAI та їхнього генерального директора Сема Альтмана, заявивши, що вони відмовилися від початкової місії стартапу з розробки штучного інтелекту на благо людства, а не заради прибутку.
- На думку керівників OpenAI, мільярдер Ілон Маск подав проти компанії позов через те, що він засмучений тим, що більше не входить до складу стартапу зі штучного інтелекту.
Кіпр висловив намір приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Нікосія переконана, що наявність необхідної інфраструктури та можливостей робить країну привабливою для Вашингтона.
Вищий антикорупційний суд змушений розпочати розгляд справи “плівок ОАСК” заново, позаяк одна з членів колегії пішла у декретну відпустку і виникла необхідність її замінити іншим суддею.
Летючі лисиці, або великі крилани, — унікальні кажани, котрі мешкають у тропічних регіонах, зокрема в Західній Папуа, Індонезія. Вражаючі розмахи крил можуть сягати 1,5 метра, що робить їх одними з найбільших кажанів у світі.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, що конфіскацію майна корупціонерів, котрі пішли на угоду зі слідством, знищили законом про позбавлення колаборантів державних нагород.