Канада подала класовий позов проти трьох соцмереж на 3,4 млрд доларів
Джерело: CBC News
У Канаді проти провідних соціальних мереж було подано класовий позов на суму 4,5 мільярда канадських доларів (приблизно 3,4 мільярда доларів США), оскільки вони, як стверджують, спричинили шкоду розвитку дітей.
Чотири великі шкільні ради Онтаріо виступають як позивачі, заявляючи, що соціальні мережі негативно вплинули на мислення, поведінку та навчання дітей, що призвело до проблем в роботі шкільних рад.
За даними позивачів, компанії Meta Platforms Inc., Snap Inc. та ByteDance Ltd., які володіють платформами Facebook, Instagram, Snapchat і TikTok відповідно, намагалися створити продукти, що викликають у дітей залежність, та рекламували їх саме серед молоді.
Представники шкільних рад стверджують, що учні стали жертвами “ментальної кризи, проблем уваги та навчання” через надмірне використання соціальних мереж. Вони також вказують на роль соцмереж у збільшенні кібербулінгу, розповсюдженні дезінформації та мові ненависті, а також внаслідок цього у зростанні випадків фізичного насильства у школах.
Щоб впоратися з цими викликами, шкільні ради були змушені залучати додаткові кошти, що призвело до фінансових труднощів. Вони закликають гігантів соціальних мереж компенсувати витрати на освіту та переглянути дизайн своїх продуктів з метою захисту дітей.
Також варто зазначити, що в США сотні шкільних рад і кілька штатів вже порушили подібні судові справи, але для Канади цей випадок є першим подібним.
- Центр та Кібердепартамент СБУ виявили мережу інструментів поширення ворожої дезінформації у TikTok.
- Платформа Instagram запроваджує нічні нагадування для підлітків, щоб обмежити їхній час перебування у соцмережі.
Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
На Харківщині врятували пораненого лебедя. Надзвичайники зауважили, що птах перебував на кризі місцевого ставка у селі Подворки.
З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.
Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.