Навколо Києва звели близько тисячі кілометрів  фортифікаційних споруд – Павлюк

Джерело: Олександр Павлюк в етері телемарафону

31 березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк запевнив, що з часу деокупації Київщини довкола столиці збудували близько тисячі кілометрів оборонних споруд і три кільця оборони. Також війська посилили Чорнобильський напрямок.

Ми зробили величезний обсяг роботи… Близько 1000 кілометрів фортифікацій, три кільця оборони Києва, – зазначив Павлюк.

За словами командувача, нині військові будують довгострокові бетонні укріплення.

Зробили все, аби варіантів раптового заходу противника не сталося, – додав Павлюк.

Раніше голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив, що Київщина продовжує нарощувати роботи з облаштування фортифікаційних споруд.

За його словами, наразі захист наших кордонів – одна з головних цілей політики безпеки.

Голова ОВА розповів, що будівництво ведеться відповідно до державних завдань. Фортифікації передбачають розгалужену систему траншей, бліндажів та інших видів укриттів.

Відтак, встановлюються загороджувальні рубежі – “зуби драконів”, протитанкові рови та інші невибухові загородження. Вже встановили майже 10 тис. бетонних пірамід, облаштували протитанковий рів.

Руслан Кравченко зазначив, що роботи не зупиняються ні на день, усі необхідні матеріали та техніка є.

За його словами, КОВА постійно комунікує з військовими, щоб збудувати найефективніші споруди із найнадійнішим захистом: “Мобілізуємо всі сили і ресурси для виконання поставлених завдань”.

Зауважимо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.

Очільник уряду наголосив, що будівництво міцних захисних рубежів – одна з головних цілей оборонної політики. Також прем’єр-міністр зауважив, що рубежі зводяться коштом резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, коштом військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ.

11 березня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Окрім ситуації на полі бою та забезпечення ЗСУ боєприпасами, обговорили зведення нових оборонних рубежів.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.