Кабмін схвалив законопроєкт про будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС
Джерело: Міненерго
Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт “Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції”.
Наступний етап – його розгляд та схвалення Верховною Радою України.
Законопроєктом визначаються місця розміщення енергоблоків, кількість реакторів, їх типи і загальні характеристики, а також загальні вимоги до проєктування та будівництва.
“Атомна генерація на сьогодні виробляє більш ніж половину електроенергії в Україні. Будівництво ще двох енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС посилить енергетичну безпеку й незалежність України та матиме позитивні наслідки для економіки країни в цілому”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт*год/рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт*год/рік.
Реалізація проєкту здійснюватиметься виключно за рахунок коштів АТ “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” із залученням кредитних можливостей, без використання коштів з державного бюджету України.
- За інформацією АТ “НАЕК “Енергоатом”, Україна посідає дев’яте місце у світі за кількістю ядерних реакторів.
- Україна ввела в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, попри загрози воєнного часу.
- Голова Держатомрегулювання Олег Коріков під час зустрічі з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі заявив, що безпечна експлуатація Запорізької АЕС на енергетичних рівнях потужності наразі неможлива.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.