Уряд додатково виділив 5,6 млрд грн на зведення фортифікацій
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Сьогодні, 2 квітня, Кабінет міністрів України виділив додаткові 5,6 млрд грн на зміцнення оборонних рубежів.
З них 1,1 млрд грн – для зведення фортифікацій у Донецькій області, понад 1 млрд грн – для Запорізької області, 1,5 млрд грн – для Сумщини та 300 і 400 млн грн для Миколаївщини та Херсонщини відповідно.
Зазначимо, що на зведення надійних фортифікацій цього року уряд раніше виділив 20 млрд грн.
Прем’єр-міністр наголосив на важливості безпеки людей, особливо дітей. Зокрема ідеться про побудову надійних укриттів у закладах освіти.
За словами очільника уряду, вже облаштовано в школах 235 таких укриттів за кошти, спрямовані громадам в межах державної субвенції.
“Цьогоріч виділяємо ще 2,5 млрд грн. Таким чином плануємо створити безпечні умови для офлайн-навчання орієнтовно для 300 тис. учнів”, – зазначив Денис Шмигаль.
Крім того, 1 млрд грн уряд передбачив на облаштування укриттів у лікарнях. Як підкреслив прем’єр-міністр, мета держави – гарантувати доступність, безпечність та ефективність медичних послуг для усіх українців.
“У цьому нам допомагають партнери. Від Японії через Світовий банк Україна отримала 70 млн доларів у межах проєкту HEAL Ukraine. Це кошти на відшкодування видатків за програмою медичних гарантій. Вдячні японським друзям за лідерство в підтримці України”, – додав прем’єр-міністр.
- 31 березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк запевнив, що з часу деокупації Київщини довкола столиці збудували близько тисячі кілометрів оборонних споруд і три кільця оборони. Також війська посилили Чорнобильський напрямок.
- Голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив, що Київщина продовжує нарощувати роботи з облаштування фортифікаційних споруд.
- 27 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що нині на Сумщині триває зведення фортифікаційних споруд. Під час візиту до регіону, глава держави зокрема оглянув траншеї й бліндажі, а також висловив вдячність тим, хто залучений до цієї роботи.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.