Лекорню закликав Шойгу припинити звинувачувати Україну у нападі на Crocus City Hall

Джерело: заява міноборони Франції

У першій телефонній розмові з 2022 року міністр Збройних сил Франції Себастьєн Лекорню закликав главу Міноборони РФ припинити звинувачення України у стрілянині в Підмосков’ї.

Після нападу у ТЦ Crocus City Hall під Москвою 22 березня, скоєного “Ісламською державою”, Лекорню нагадав про рішуче засудження та солідарність Франції з жертвами та їхніми родинами. Він підтвердив, що у Франції немає інформації, щоб встановити зв’язок між цією атакою та Україною. Та закликав Росію припинити будь-які інсинуації стосовно цього питання.

Також у заяві наголошується, що французький міністр беззастережно засудив загарбницьку війну, яку Росія розв’язала проти України, і нагадав, що Франція продовжуватиме підтримувати Україну настільки довго та настільки інтенсивно, наскільки це необхідно, у її боротьбі за “свободу та суверенітет, щоб принести мир та безпеку на європейський континент”.

В ISW вважають, що Кремль прагне використати ситуацію з атакою на підмосковний ТЦ, аби отримати більше внутрішньої підтримки війни проти України. Аналітики зауважили, що офіційні особи РФ прив’язують США та Захід до “терористичних так по Росії”.

За даними ЗМІ, деякі близькі соратники президента РФ Володимира Путіна не підтримую його версію про те, що Україна причетна до стрілянини у торговому центрі Підмосков’я.

Як повідомили джерела, російські посадовці були шоковані тим, що служби безпеки не спромоглись запобігти атаці на підмосковний ТЦ. Щобільше, майже ніхто з їхніх знайомих серед політичної та бізнес-еліти Росії не вірить, що за нападом стоїть Україна.

Раніше терористична організація “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину в московському ТЦ Crocus City Hall.

28 березня у Білому домі охарактеризували твердження РФ про причетність України до нападу на концертний зал Crocus City у Підмосков’ї як “нісенітницю”, заявивши, що очевидно, що “Ісламська держава” несе “виключну відповідальність”.

Також президент Франції Емманюель Макрон заявив, що всі ознаки вказують на те, що “Ісламська держава” здійснила напад на ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї і додав, що було б “цинічно та контрпродуктивно” росіянам звинувачувати Україну.

29 березня речник “Ісламської держави” похвалив атаку угруповання на ТЦ “Крокус сіті Холл” у Підмосков’ї, внаслідок якого загинуло понад 140 осіб.

31 березня міністерство закордонних справ РФ заявило, що “сліди всіх злочинів ведуть до України” у контексті розслідування стрілянини в підмосковному ТЦ Crocus City Hall.

У Службі безпеки України назвали звинувачення “нікчемними”.

Довідка. Увечері 22 березня, в Підмосков’ї озброєні люди влаштували стрілянину в ТЦ Crocus City Hall. В цей час там розпочинався концерт гурту “Пікнік”. За словами очевидця, невідомі влаштували стрілянину у холі та у самій залі перед початком концерту. Нападники також застосували вибухівку, спричинивши масову пожежу. Пізніше росЗМІ повідомили про другий вибух в ТЦ Crocus City Hall.

Згодом стало відомо, що терористична організація “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину в московському ТЦ Crocus City Hall. Цю інформацію підтвердили у США. Також за даними росЗМІ, спецслужби РФ підтвердили, що США попередили їх про теракт.

Згодом ФСБ РФ повідомило про затримання у Брянській області 11 осіб, з яких 4 – ті, хто 22 березня вчинив стрілянину у ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї. Затримані нібито тікали у бік українського кордону.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.