Ізраїль використовує ШІ для вибору цілей бомбардування в Газі, – звіт

Джерело: CNN

Ізраїльські військові використовували штучний інтелект (ШІ), щоб ідентифікувати об’єкти бомбардування в Газі, згідно з розслідуванням +972 Magazine and Local Call, посилаючись на шість співробітників ізраїльської розвідки.

Офіційні особи, цитовані в розслідуванні, сказали, що інструмент на основі штучного інтелекту називається “Lavender” і, як відомо, помиляється в 10%.

Відповідаючи на запитання про звіт журналу +972, Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) не заперечувала існування інструменту, але заперечувала використання ШІ для ідентифікації об’єктів. 

В ЦАХАЛ заявили, що “аналітики повинні провести незалежні експертизи, під час яких вони перевірять, що ідентифіковані цілі відповідають відповідним визначенням згідно з міжнародним правом і додатковим обмеженням, передбаченим у директивах ЦАХАЛу”.

Автор розслідування Юваль Абрахам раніше розповідав CNN у січні про свою роботу з вивчення того, як ізраїльські військові “значною мірою покладаються на штучний інтелект для створення цілей для таких вбивств з дуже незначним наглядом людини”.

В розслідуванні також повідомили, що ізраїльська армія “систематично атакувала” цілі в їхніх будинках, зазвичай вночі, коли в будівлі були присутні люди.

“Результатом, як засвідчили джерела, є те, що тисячі палестинців — більшість з них жінки та діти або люди, які не брали участі в боях — були знищені ізраїльськими авіаударами, особливо протягом перших тижнів війни, через Рішення програми штучного інтелекту”, – йдеться в розслідуванні.

У звіті з посиланням на джерела говориться, що, коли передбачувані молодші бойовики були обстріляні, “армія віддала перевагу” використанню так званих глухих бомб – некерованих ракет, які можуть завдати великомасштабної шкоди.

Згідно із заявою ЦАХАЛу, вони не завдають ударів, коли очікуваний побічний збиток є “надмірним у порівнянні з військовою перевагою”, і докладають зусиль, щоб “зменшити шкоду цивільному населенню настільки, наскільки це можливо в оперативних обставинах”.

В заяві додають, що “ЦАХАЛ перевіряє цілі перед ударами та вибирає відповідні боєприпаси відповідно до оперативних і гуманітарних міркувань, беручи до уваги відповідні структурні та географічні особливості цілі, оточення цілі, можливі наслідки для мирних жителів поблизу, критичні інфраструктура поблизу та інше”.

Зазначимо, що ЦАХАЛ атакує бойовиків ХАМАСу, які 7 жовтня 2023 року напали на Ізраїль, вбили понад 1200 людей та взяли сотні заручників, спровокувавши тривалу війну.

В Україні станом на 16 вересня вже намолочено 39,06 млн тонн нового врожаю на площі у 10,9 млн га.

16 вересня президентка Молдови Мая Санду перервала своє інтерв’ю в етері через землетрус під час прямої трансляції.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг.