Українські інженери розробили новий розвідувальний безпілотник WarDog
Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров/Telegram
Українські інженери розробили новий розвідувальний безпілотник WarDog для артилерії.
Дрон може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.
Система WarDog розвідує, навіть якщо придушено GPS-сигнал, а також в автономному, напівавтономному й ручному режимах польоту. Дрон може працювати до 60 хвилин у повітрі на дистанції до 10 км зі зв’язком та до 30 км у режимі автопілота. Швидкість безпілотника — 12–15 м/с.
Дрон WarDog уже активно контрактують у межах проєкту “Армія дронів”. Безпілотники успішно виконують бойові задачі на Запорізькому та Харківському напрямках. Також WarDog випробовували біля Краматорська — дрон працював в умовах приглушення сигналу GPS на висоті вище 50 м.
Серед переваг WarDog військові відзначають стабільність у польоті попри відсутній сигнал GPS. Тобто дрон стійкий в умовах сильного вітру, а це дає змогу чіткіше тримати картинку в кадрі та фокусі. Завдяки такому відгуку від військових розробники вдосконалили функціонал БпЛА, щоб “зір артилерії” ставав ще гострішим.
За словами очільника Мінцифри, це один із численних дронів, які українці подали через кластер оборонних розробок Brave1.
- У Міністерстві оборони показали український мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс “Мінерал-У”, призначений для виявлення та класифікації надводних об’єктів на відстані до 600 кілометрів.
- У Генеральному штабі Збройних сил України показали роботу самохідної гаубиці українського виробництва “Богдана”.
- У Міноборони презентували безпілотник “Великий Бандерик” українського виробництва. Сили оборони успішно застосовують його на фронті.
Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада. На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.
Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.