У межах коаліції дронів Латвія виділить не менше 10 млн євро на закупівлю БпЛА Україні

Джерело: пресслужба уряду Латвії
Латвія підтримуватиме Україну до перемоги над російською агресією, наголосила прем’єр-міністерка Евіка Сіліна 4 квітня, після зустрічі з главою українського уряду Денисом Шмигалем.
Латвія продовжить надавати Україні політичну, військову та фінансову підтримку.
Латвія допомагає Україні як на двосторонній основі, так і в межах міжнародних організацій. Загальна підтримка цього року сягне 850 млн євро, а з оголошенням квітневого пакету військової допомоги загальна військова підтримка становитиме 392 млн євро.
У 2024 році військова підтримка становитиме приблизно 0,25% ВВП Латвії, або приблизно 112 мільйонів євро. Країна має намір зберегти таку щорічну підтримку також у 2025 та 2026 роках.
Новий пакет військової допомоги Україні заплановано на квітень. З резерву Національних Збройних сил планується передати матеріально-технічні засоби, зокрема озброєння та боєприпаси на суму у 22,2 млн євро. Цей пакет підтримки передусім включатиме боєприпаси, вибухівку та зброю, а також транспортне, індивідуальне та допоміжне обладнання.
Разом з тим ми працюємо з латвійськими підприємцями для розвитку індустрії виробництва дронів у Латвії. Наразі комплектуються вантажі в Україну з безпілотниками латвійського виробництва, щоб поставити їх найближчим часом. Незабаром ми відправимо в Україну перші дрони вартістю мільйон євро, — повідомила Евіка Сіліна.
Вона додала, що у межах коаліції дронів Латвія планує виділити не менше 10 мільйонів євро на закупівлю безпілотників у 2024 році.
Тоді як у межах спільних закупівель боєприпасів під керівництвом Чехії Латвія надасть фінансування для закупівлі снарядів калібру 155 мм на загальну суму близько 10 мільйонів євро.
Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.
У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія.
- На середину грудня, Латвія сумарно спорядила в Україну 271 автомобіль, конфіскований у нетверезих водіїв. Загальна вартість конфіскованих авто оцінюється майже у мільйон євро.
- Латвія підтримуватиме Україну до повної перемоги над Росією – Егілс Левітс.
- Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.