Столтенберг закликав «зробити більше» на підтримку України

Джерело: The Guardian

Завершуючи дводенну зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною і що Сили оборони потребують посилення протиповітряної оборони та допомоги.

Нам потрібно зробити ще більше, — наголосив Столтенберг, додавши, що підтримку потрібно переорієнтувати на більш стійку основу.

Відповідаючи на запитання щодо запиту України стосовно збільшення постачання систем протиповітряної оборони, глава НАТО запевнив, що союзники розуміють нагальність питання.

За його словами, союзники зобов’язалися переглянути свої запаси, аби визначити, чи є спосіб постачити більше систем, включно з Patriot.

Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Раніше Єнс Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.

Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.

За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.

У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.