Столтенберг закликав «зробити більше» на підтримку України

Джерело: The Guardian

Завершуючи дводенну зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною і що Сили оборони потребують посилення протиповітряної оборони та допомоги.

Нам потрібно зробити ще більше, — наголосив Столтенберг, додавши, що підтримку потрібно переорієнтувати на більш стійку основу.

Відповідаючи на запитання щодо запиту України стосовно збільшення постачання систем протиповітряної оборони, глава НАТО запевнив, що союзники розуміють нагальність питання.

За його словами, союзники зобов’язалися переглянути свої запаси, аби визначити, чи є спосіб постачити більше систем, включно з Patriot.

Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Раніше Єнс Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.