Естонія також знайшла мільйон боєприпасів для українських оборонців — Forbes
Джерело: Forbes
Через сім тижнів після того, як уряд Чехії виявив 800 000, а згодом мільйон артилерійських снарядів, які союзники України можуть придбати для ЗСУ, міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що його власний уряд знайшов ще один мільйон снарядів і ракет для Сил оборони.
Певкур пояснив, що намагається виманити з тих самих країн, які заплатили 1,3 мільярда доларів за боєприпаси з Чехії, ще 2,2 мільярда доларів, щоб заплатити за боєприпаси з Естонії.
Снаряди включають 155-міліметрові снаряди за стандартами НАТО, а також 152-міліметрові снаряди за радянськими стандартами та ракети “Град”, що означає, що естонці частково звертаються до країн Східної Європи та Балкан. Країни Африки також можуть бути кандидатами. Повідомляється, що чеська ініціатива отримувала боєприпаси з Південної Кореї, Південної Африки та Туреччини.
Глава оборонного відомства Естонії наголосив, що час має важливе значення. Частина потенційних продавців боєприпасів готова брати гроші від союзників України, або ж Росії. Перший прийшов — перший отримав.
Нестача боєприпасів є однією з головних причин того, що український гарнізон у східному місті Авдіївка остаточно відступив у середині лютого після жорстокого п’ятимісячного протистояння. Росіяни здобули найбільші територіальні здобутки за дев’ять місяців.
Також ворог продовжив атакувати на захід від Авдіївки. Але триваючі штурми збіглися з початком ініціативи чеської щодо постачання боєприпасів. Впевнені, що снаряди надходять, українські артилеристи, очевидно, використали запаси надзвичайних боєприпасів і підвищили скорострільність.
Це покращення дозволило Україні запобігти втраті важливих оборонних позицій на сході та сповільнити подальше просування Росії, — пояснила українська аналітична група Frontelligence Insight. — Попри початкових намірів російського командування глибше проникнути в українську оборону після початкового штурму поблизу Авдіївки, російські війська зрештою не змогли завоювати значних позицій після захоплення Авдіївки.
Якщо невелике збільшення вогневої потужності української артилерії могло б зупинити просування росіян, то чи могло б велике збільшення повернути наступ? Іншими словами, чи могли б кілька мільйонів свіжих снарядів допомогти Україні переломити хід війни, запитують у виданні.
Щоправда, зауважують, що с Сил оборони нині й інші проблеми. Зокрема дефіцит особового через зрив мобілізації, нестача ракет ППО, затримки з ремонтом пошкодженої в боях техніки.
Однак, найсерйознішою проблемою все ж був дефіцит снарядів. І, схоже, союзники України в незручних поривах нарешті вирішують її.
Зауважимо, 7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.
27 березня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що уряд країни обговорив та схвалив виділення коштів на фінансування власної ініціативи з закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.
- Чехія заявила про готовність спорядити тисячі додаткових артилерійських снарядів в Україну, за кілька тижнів після того, як оголосила про ініціативу із закупівлі боєприпасів для ЗСУ.
- Президент Чехії Петер Павел заявив, що намагатиметься передати Україні боєприпаси “так швидко, як це можливо”.
- Боєприпаси – закуплені за ініціативою Чехії у країнах, які не входять до ЄС – можуть передати українським військовим у червні.
- У розмові зі ЗМІ у Франції держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що “абсолютно необхідно”, щоб Україна отримала більше боєприпасів і протиповітряної оборони.
- Республіканці у Палаті представників США розглядають можливість створення власного законопроєкту щодо надання допомоги іншим державам у вигляді кредитування.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.