WSJ: Спікер Конгресу Джонсон готується розкрити деталі законопроєкту щодо допомоги Україні
Джерело: The Wall Street Journal
Спікер Палати представників Майк Джонсон пообіцяв винести допомогу Україні на голосування в Палаті невдовзі після того, як Конгрес повернеться з великодніх канікул найближчими днями. Водночас який вигляд матиме законопроєкт — і хто його підтримає — залишається невизначеним через розбіжності між республіканцями та демократами щодо допомоги Києву та пов’язаної допомоги Ізраїлю.
Зауважується, що гнів законодавців щодо дій Ізраїлю у Секторі Гази може ускладнити рішення спікера Палати представників щодо законопроєкту про іноземну допомогу.
Раніше Джонсон розмірковував над розділенням допомоги Україні та Ізраїлю, аби законодавці голосували окремо за кожен пакет.
У лютому Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів за підтримки обох партій. Джонсон чинив опір закликам захисників обох партій просто винести сенатський законопроєкт на голосування в Палаті представників, заявивши, що його палата виступить зі своїм власним законопроектом, який додасть “деякі важливі нововведення”, не включених у версію Сенату.
Та попри те, що законодавці мають намір повернутися до роботи, наразі все ще мало подробиць стосовно нового законопроєкту щодо допомоги Україні. Зокрема й республіканці, котрі обговорювали доповнення до пакета, зазначили, що не бачили остаточного тексту документа.
Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.
Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.
Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якого закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.
- Міністр оборони США Ллойд Остін закликав Конгрес “діяти швидко” в ухваленні пакету допомоги Україні, оскільки українців “попереду чекає важка боротьба”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.
Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді наголосив на важливості надання Україні запрошення до членства в Альянсі. За його словами, це стане вирішальною відповіддю на агресивні дії Росії, зокрема на ракетні удари.
Максим Ткаченко, народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань прав людини, визнав свою помилку у висловлюваннях щодо кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які повертаються на тимчасово окуповані території.
У ніч з 24 на 25 листопада російська диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) здійснила спробу прориву кордону в районі пункту пропуску Гоптівка – Нєхотєєвка на Харківщині.