Виманювання грошей від імені держустанов: у поліції попередили про нову шахрайську схему

Джерело: Кіберполіція України
У кіберполіції попередили про нову шахрайську схему, за допомогою якої злочинці від імені держустанов вимагають гроші.
Зловмисники створюють телеграм-канали, де виманюють особисті та банківські дані пенсіонерів від імені державних закладів, при цьому використовують символіку цих установ.
Зокрема, у таких телеграм-каналах особам пропонують отримати вигадані види соціальних послуг. При цьому використовується символіка державних установ або вигаданих організацій, які нібито допомагають пенсіонерам. Для маскування такі повідомлення розбавляються різними матеріалами і життєвими порадами.
У кіберполіції наголосили, що посилання, розміщені в таких анонімних телеграм-каналах, можуть вести на фішингові вебсайти або на ресурси, які містять шкідливе програмне забезпечення чи дезінформацію.
Крім того, у кіберполіції зауважили, що в майбутньому такі телеграм-канали можуть швидко перепрофілюватися для поширення ворожої пропаганди.
Відтак, кіберполіціянти закликали дотримуватися наступних порад, щоб не стати жертвою аферистів і не втратити свої заощадження:
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- отримуйте дані про доступні соціальні послуги чи благодійну допомогу лише на офіційних сайтах організацій, які їх пропонують, або безпосередньо на їх території;
- перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних – навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
- не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів;
- не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.
При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.
Також у відомстві порадили перевіряти інформацію про доступні пенсіонерам соціальні послуги на офіційному сайті Пенсійного фонду України.
Водночас інформацію про послуги для малозахищених груп населення можна дізнатися в Управлінні соціального захисту.
- У месенджері WhatsApp поширюється нова шахрайська схема, мета якої – отримати доступ до акаунтів користувачів.
- Низка телеграм-каналів поширюють неправдиву інформацію про нібито депортацію частини українців через протести у Європі – у ЦПД спростували фейки.
- Росіяни свідомо маніпулюють інформацією, поширюючи повідомлення про нібито підготовку “масштабного полювання на чоловіків за кордоном”.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.