Радниця з гендерних питань заявила, що Україні потрібно готуватись до мобілізації жінок
Джерело: The Times
Радниця з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва сказала, що Україна має покінчити зі своїм “старомодним менталітетом” щодо жінок і прийняти ізраїльську політику призову на військову службу.
Згідно з урядовими даними, в українських збройних силах зараз служать 65 000 жінок — це приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році.
Григор’єва заявила, що Україні слід готуватися до того, що доведеться мобілізовувати жінок.
“У нашій конституції сказано, що обов’язок кожного українця — захищати свою Батьківщину, тому правильно, щоб служили і жінки. Наш північний сусід не зникне просто так. Протягом сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми повинні бути готовими до цього, а це означає навчання чоловіків і жінок, щоб вони були готові до війни”.
В Ізраїлі, де призов жінок на військову службу є обов’язковим з моменту офіційного заснування країни в 1948 році, жінки складають близько 40% збройних сил.
Минулого місяця Данія стала десятою країною у світі, яка запровадила жіночу військову службу.
Жіночий військовий склад в Україні менший, ніж у більшості країн НАТО, і становить 7,3%. В армії США протягом останніх років стабільно було понад 17% жінок, тоді як у Великій Британії – понад 11%.
“Ми пройшли довгий шлях у законодавчому плані, але на практиці все ще існує менталітет старої школи. Зі шкільного віку в цій країні існує поділ на дівчат і хлопчиків, хлопчиків навчають фізичним навантаженням, а дівчаткам – вишивати чи займатися домогосподарством. Це має змінитися. І фізично, і психологічно нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни”, – наголосила Григор’єва.
- Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Північноатлантичний альянс продовжуватиме допомагати розвивати можливості жінок у Збройних силах України.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.