В Україні дрони змінили ситуацію на поле бою, як і танки під час Першої світової – WP

Джерело: The Washington Post

У війні в Україні безпілотники стають таким же ключовим фактором, як танки під час Першої світової війни, змінюючи тактику, стратегію та результати бою.

Різноманітність безпілотників над лінією фронту перешкоджає руху військ, ускладнюючи ворогові пересування та дії. Зокрема штурмові групи потерпають від дії безпілотників, які роблять сіру зону на полі бою справжньою “зоною смерті”.

Висока мобільність і відносно низька вартість дронів змінили динаміку війни, дозволяючи українським військам відстоювати позиції та завдаючи значних втрат ворожим силам. Однак російські сили також активно використовують дрони, що призводить до ескалації.

Експерти вважають, що ситуація нагадує блискавичну війну, де безпілотні апарати грають ключову роль у стратегічних діях та вирішенні важливих завдань. Проте така ситуація також призводить до значних ризиків для бійців, оскільки вони стають легкою мішенню для дронів.

За словами військових, на полі бою перебуває велика кількість дронів, і важко встановити, з якої сторони вони запущені. Така ситуація створює значні виклики для командування та планування операцій.

Попри це, безпілотники також стали важливим джерелом інформації та допомагають українським військам в умовах дефіциту боєприпасів. Проте важливо підкреслити, що безпека та захист бійців залишаються пріоритетними завданнями в умовах нових викликів, які виникають з поширеним використанням дронів у військових діях.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.