Reuters: В РФ не змогли перезапустити дві третини НПЗ, постраждалих від атаки дронів
Джерело: Reuters
Росія змогла швидко відремонтувати деякі з ключових нафтопереробних заводів, які постраждали від атаки безпілотників. Однак, згідно з підрахунками Reuters, росіянам поки що вдалося відновити лише третину потужностей нафтопереробних заводів.
Так, на середину квітня у режимі аварійного простою через зовнішні впливи, як і раніше, знаходилися установки переробки нафти потужністю 90,5 тисячі тонн на добу — або 9,9% від загальної потужності російських НПЗ. Тоді як у березні сукупна продуктивність аварійно зупинених первинних установок сягала 123 800 тонн на добу, або 13,6% загальної потужності.
За даними джерел, у квітні завершено ремонтні роботи на найбільшому НПЗ “Роснефти” в Рязані. Завод, який забезпечує пальним, зокрема Москву та столичний регіон, потрапив під удар БПЛА 13 березня і був змушений зупинити роботу обох установок первинної переробки.
Також нафтовикам, ймовірно, вдалося відновити роботу Куйбишевського НПЗ, який потрапив під наліт дронів 23 березня. Натомість на Сизранському НПЗ “Роснефти”, атакованому 16 березня, перезапустили установку, що постраждала від дрона, не вдалося. Замість неї на заводі запустили другу установку первинної переробки, яка перебувала у технічному простої на момент нальоту БПЛА. Повний ремонт заводу затягнеться до червня.
Інші заводи, які потрапили під атаку дронів, досі не вирішили технічних проблем. Туапсинський НПЗ “Роснефти”, єдиний на чорноморському узбережжі РФ, продовжує “стояти” після атаки, що сталася ще наприкінці січня. “Нижегороднефтеоргсинтез” “Лукойлу” продовжить ремонт до травня. Фактичне завантаження первинних установок, які повернулися в роботу після аварій, у низці випадків нижчі від номінального, але в основному перебувають на доаварійному рівні.
Згідно з даними агентства, за січень–березень не менше десяти російських заводів постраждали від атаки дронів. У результаті, за даними росстату, з початку березня до 7 квітня виробництво бензину в РФ обвалилося на 10,1%, а дизельного пального — на 7,6%.
Зауважимо, ще у лютому ЗМІ повідомляли, що показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.
Також британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ. Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.
Експерти наголосили, що Україна почала новий етап боротьби з російським агресором, атакуючи власними безпілотниками нафтопереробні заводи Росії.
РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100.000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі. Раніше допомогти Росії з постачанням бензину вже погодилася сусідня Білорусь.
- За даними ЗМІ, уночі 12 березня Україна атакувала РФ за допомогою БпЛА, завдавши вагомої шкоди великому нафтопереробному заводу Росії.
- У ніч на 17 березня на одному із заводів у місті Слов’янськ-на-Кубані в Краснодарському краї РФ виникла пожежа внаслідок атаки дронів.
- Уночі 16 березня у Росії вчергове було атаковано нафтопереробні заводи.
- Під ранок 13 березня у Рязанській області РФ було атаковано місцевий нафтопереробний завод.
- Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.
Джерело: CNN Росія вислала британського дипломата, який працював у посольстві у Москві, звинувативши у шпигунстві….
Протягом трьох років широкомасштабної війни, українці щодня стають як свідками, так і постраждалими від насильства,…
У Волинській області волонтери громадської організації UA Resistance Foundation ініціювали акцію зі збору російських книг для їх перероблення на туалетний папір. Мешканців регіону закликають позбавлятися літератури російською мовою та передавати її на макулатуру.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно.
Ціна арабіки в зернах піднялась на 3,1%, досягнувши найвищого рівня з 1977 року. Цього року вартість зросла майже на 70% через проблеми з глобальними поставками.