У Львові хірурги врятували новонароджену дівчинку з вадою легень

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова

Хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая врятували від смерті новонароджену дівчинку з вадою легень. Унікальну операцію Соломійці провели на 8-й день від її народження.

Про проблеми зі здоров’ям дівчинки стало відомо, коли її матір була на 20-му тижні вагітності. Під час планового УЗД медики запідозрили ваду легень, зібрали пренатальний консиліум та попередньо встановили діагноз – кістозно-аденоматозна мальформація легень.

Цей діагноз означає, що ліва легеня ще не народженої дитини замість здорових тканин вкрилася кістами – патологічними порожнинами, які заповнені рідиною.

“Допоки дитина була в утробі матері, ці утворення – кісти, були “спокійними”, тому що тоді легені ще не дихали. Але як тільки немовля з’являється на світ, орган починає працювати, і кісти теж стають активними. Це і є головною проблемою”, – пояснив Андрій Дворакевич, керівник Центру хірургії Лікарні Святого Миколая.

Ще до народження дівчинки медики склали “карту порятунку”. Після пологів новонароджену одразу обстежили та провели рентгенографію і КТ, які підтвердили попередній діагноз.

Ліва легеня Соломійки була вкрита кістами і зовсім не дихала. Як наслідок – орган не виконував функція газообміну.

За даними медиків, дітей із таким діагнозом зазвичай оперують щонайменше на восьмому місяці від народження, однак у випадку Соломійки чекати не було часу: з першим вдихом дитини новоутвори в легені збільшувались дуже швидко, і кісти вже почали тиснути на серце, трахею, нерви та бронхи.

Без операції дитина могла раптово померти будь-якої миті, тому лікарі провели операцію у восьмий день життя немовляти.

Операцію проводили торакоскопічно – через три маленькі проколи по 3 і 5 міліметрів. Такий метод вважається золотим стандартом передових клінік світу. Він складніший для хірурга, але легший для дитини – не такий травматичний та безпечніший під час втручання та в післяопераційному періоді.

Тому львівські спеціалісти через невеличкі проколи – без розрізання грудної клітини – видалили нижню хвору половинку легені Соломійки.

Раніше такі операції виконувались відкрито: хірургам доводилося робити великий розріз, а це має свої негативні наслідки для немовляти – призводить до деформації грудної клітини і хребта.

Операція минула успішно, і тепер Соломійка повністю здорова. Вона вже повернулась додому, де на неї чекали її сестрички та братик.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.