У столичній школі однолітки побили підлітка: прокуратура зреагувала
Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram
22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.
Мати хлопця закликала омбудсмена взяти ситуацію під свій контроль й сприяти у розслідуванні ситуації. У своєму звернені вона повідомила, що дитина перебуває на інклюзивній формі навчання. У класі є асистент вчителя.
Одначе, попри неодноразові скарги матері, адміністрація школи не вжила заходів щодо створення безпечних умов для здобуття освіти. Зокрема, під час перерви через відсутність чергових вчителів дитина стала жертвою булінгу від інших учнів. Лубінець акцентував, що підліток й раніше зазнавав психологічного приниження й фізичних знущань.
Омбудсмен наголосив, що право на захист від насильства, посягання на честь та гідність визначено статтею 19 Конвенції про права дитини, статтями 28, 52 Конституції України, статтею 10 Закону України “Про охорону дитинства”.
Ніхто не може бути підданий цькуванню, катуванню, жорстокому поводженню. Будь-яке насильство над дитиною переслідуються законом.
Уповноважений з прав людини відкрив провадження за цим фактом. З метою поновлення прав дитини звернувся до ГУНП в м. Києві, задля виявлення всіх епізодів можливого жорстокого поводження з дитиною.
Окрім цього, скерував запит до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації з метою проведення службового розслідування щодо належного виконання обов’язків працівниками закладу, до повноважень яких належить контроль за захистом прав та інтересів дітей.
Інформуючи про інцидент, Лубінець принагідно нагадав, що відповідальність за булінг застосовується не лише за його вчинення, а й за приховування таких випадків.
Своєю чергою, Київська міська прокуратура зазначила, що нині за заявою матері дитини проводиться досудове розслідування за фактом нанесення умисних легких тілесних ушкоджень. Санкція статті передбачає до 850 грн штрафу або до 200 годин громадських робіт, або виправні роботи на строк до одного року.
Довідка. Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Дитину систематично дражнять образливим для неї чином, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують або навіть б’ють.
- У Львівській області учні одного з училищ побили студентів першого курсу. Правоохоронці розпочали кримінальне розслідування цього інциденту.
- Столичні правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом завдання тілесних ушкоджень дитині.
- 24 березня у передмісті Києва побили гей-пару. Інцидент стався в одному з житлових комплексів, а нападники – сусіди потерпілих. Правоохоронці, які приїхали на виклик, порушників не затримали.
- На Тернопільщині повідомлено про підозру та арештовано двох неповнолітніх, які побили 26-річного чоловіка з інвалідністю.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.