Першокласники Києва не розуміють 40% почутого на уроках, бо майже не знають української

Джерело: засновник ГО “Спільномова” Андрій Ковальов

Першокласники у столичних школах не розуміють 40% почутого на уроках через недостатнє знання української мови.

Від січня 2024 року “Спільномова” впровадила у школах столиці нову методику, яка не просто вимірює словниковий запас учнів, а й розуміння почутого школярами 1-2 класів.

“Розуміння почутого є однією з основних компетентностей для початкової школи, від цього залежить ефективність навчання вцілому”, – зазначив Андрій Ковальов.

За його словами, попередні дослідження, які у тестовому режимі проводили у садочках у листопаді-грудні 2023 року, засвідчили, що 85% 5-річних дітей Києва знають українську мову на недостатньому рівні.

Результати вимірювань у школах продемонстрували, що у середньому діти в 1 класі не розуміють 40% почутого від модератора, 65% (2/3) всіх дітей не розуміють понад 50% почутого, 29% (майже 1/3) не розуміють понад 75% почутого.

“Ми припускаємо (і цю гіпотезу ще треба буде підтвердити вимірюваннями), що така ситуація з (не)розумінням почутого на уроках значною мірою є причиною низьких результатів українських учнів в PISA-2022 (41% 15-річних підлітків не опанували читання з розумінням на базовому рівні)”, – зауважив Ковальов.

Він додав, що “Спільномова” продовжує вимірювання мовного середовища в садочках та школах Києва, а все більше закладів освіти (приватних та комунальних) ініціюють такі вимірювання у себе.

“Результати таких вимірювань є досить шокуючими для більшості батьків, і з них (вимірювань) починаються зміни мовного середовища в закладі освіти на краще”, – резюмував Ковальов.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.

Екологічна прокуратура Львівщини розпочала розслідування за фактом незаконного полювання на зубрів, занесених до Червоної книги України. На території Зубрицького лісництва невідомі особи вбили двох тварин, забравши м’ясо, а рештки однієї туші намагалися спалити.

Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.

Правозахисниця Гала аль-Кариб повідомила про понад сотню самогубств серед жінок у Судані, що сталися на тлі посилення насильства та зґвалтувань з боку “Сил швидкого реагування” (RSF). Сексуальне насильство використовується як зброя проти цивільного населення, що підкреслює серйозність гуманітарної кризи в країні.

31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.