Венесуела має намір частіше використовувати криптовалюти в контрактах при експорті нафти

Джерело: Reuters

Державна нафтова компанія Венесуели PDVSA має намір збільшити використання криптовалют в операціях з експорту нафти та палива. За словами трьох осіб, знайомих з планами компанії, це рішення спричинене відновленням Сполученими Штатами санкцій проти Венесуели.

Міністерство фінансів США встановило термін до 31 травня для того, щоб клієнти та постачальники PDVSA припинили свої транзакції згідно з генеральною ліцензією. Відтепер компаніям потрібно буде дочекатися індивідуальних дозволів від США для проведення бізнесу з Венесуелою.

З огляду на це, PDVSA почала переводити частину своїх продажів нафти в USDT (Tether) — криптовалюту, вартість якої прив’язана до долара США, щоб забезпечити стабільність цін і зменшити ризик заморожування виторгу у зв’язку з санкціями.

Міністр нафти Венесуели Педро Телечеа підтвердив, що в деяких контрактах перевага надається криптовалютам як засобу платежу, заявивши в інтерв’ю Reuters, що вони використовують різні валюти залежно від умов контрактів.

Компанія Tether в коментарі зазначила, що дотримується списку санкційних організацій Міністерства фінансів США і стежить за тим, щоб адреси, які потрапили під санкції, були негайно заморожені.

Цей крок PDVSA наступає після скандалу минулого року, коли було виявлено, що приблизно 21 мільярд доларів дебіторської заборгованості за експорт нафти протягом останніх років залишилося неврахованим, частина з яких була пов’язана з використанням інших криптовалют.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.