Дослідження свідчить, що пацієнти мають більше шансів одужати, якщо їхнім лікарем є жінка

Джерело: Metro

Згідно з результатами нового дослідження, пацієнти мають менше шансів померти, якщо їхнім лікарем є жінка – причому ризик для пацієнток ще нижчий. Пацієнти також з меншою ймовірністю повторно будуть ушпиталені після виписки з лікарні, якщо їх лікувала медикиня.

Автори дослідження вважають, що за цими відмінностями можуть стояти декілька факторів, і припускають, що лікарі-чоловіки можуть недооцінювати тяжкість хвороби своїх пацієнток.

Попередні дослідження також засвідчили, що чоловіки-лікарі недооцінюють рівень болю, шлунково-кишкові та серцево-судинні симптоми, а також ризик інсульту у пацієнток, що може призвести до несвоєчасного або неповного надання допомоги.

Старший автор дослідження, професор Юсуке Цугава зазначив, що результати лікування пацієнтів не повинні відрізнятися між лікарями-чоловіками і лікарями-жінками, якщо вони практикують медицину однаково.

“Наші результати вказують на те, що лікарки-жінки та лікарі-чоловіки практикують медицину по-різному, і ці відмінності мають значний вплив на результати лікування пацієнтів”, – пояснив він.

Команда Токійського університету та Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) проаналізувала заяви на медичне страхування понад 458 000 жінок і 319 000 чоловіків у період з 2016-го до 2019 року. 142 500 і 97 500 з них – близько 31% для обох статей – лікувалися у лікарок.

Відтак, рівень смертності серед пацієнток становив 8,15%, коли їх лікували жінки, порівняно з 8,38%, коли лікарем був чоловік. Це може видатися невеликою різницею, але коли йдеться про такі високі цифри, це “клінічно значуща” різниця, наголосили дослідники.

Хоча різниця для пацієнтів-чоловіків була дещо меншою, жінки-лікарки однаково мали перевагу з показником смертності 10,15% порівняно з 10,23% у лікарів-чоловіків.

Американська дослідницька група виявила таку саму закономірність для показників повторних шпиталізацій.

Команда припустила, що жінки-лікарки можуть краще спілкуватися зі своїми пацієнтками, що підвищує ймовірність того, що пацієнтки нададуть важливу інформацію, яка допоможе краще діагностувати та лікувати.

Водночас експерти зауважили, що пацієнтки можуть почуватися комфортніше, проходячи делікатні обстеження та беручи участь у детальних розмовах з жінками-лікарками.

Утім, автори уточнили, що необхідні додаткові дослідження того, як і чому лікарі-чоловіки та лікарки-жінки по-різному практикують медицину, і це впливає на догляд за пацієнтами.

“Найкраще розуміння цієї теми може призвести до розробки втручань, які ефективно покращать догляд за пацієнтами”, – прокоментував професор Цугава з Медичної школи Девіда Геффена в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.

Він додав, що гендерний розрив в оплаті праці серед лікарів також має бути усунено.

“Важливо зазначити, що жінки-лікарки надають високоякісну допомогу, і тому наявність більшої кількості жінок-лікарок приносить користь пацієнтам із суспільної точки зору”, – резюмував Цугава.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.