У РФ відреагували на передачу Україні ATACMS: погрожують розширенням «буферної зони»

Джерело: Reuters

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

У жовтні 2023 року Білий дім заявив, що надав Києву тип ATACMS, здатний вражати цілі на відстані до 165 кілометрів. Одначе, очікується, що новий оборонний пакет від США міститиме далекобійні ракети з радіусом дії 300 км.

Тож у Кремлі відреагували на можливість отримання Києвом від США ракет ATACMS більшого радіуса дії, які дозволять Україні завдавати глибших ударів усередині Росії. Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що позиція Росії стосовно цього не змінилася – вона “буде змушена розширити буферну зону” в Україні.

Зауважимо, республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS. Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомогу буде надано у вигляді позики. Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ.

Сенатор від Демократичної партії Марк Ворнер, голова комітету з питань розвідки, висловив сподівання, що ракети великої дальності ATACMS можуть відправити в Україну до кінця наступного тижня.

  • За інформацією ЗМІ, Білий дім передав Україні ракети великої дальності ATACMS, озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
  • Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
  • Раніше стало відомо, що адміністрація Байдена схиляється до постачання Україні ATACMS “ще більшої дальності”, ніж раніше.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.