Як зробити оливкові крашанки – рецепт з ТікТок

Джерело: Букви
Зовсім скоро святкуватимемо Великдень, а отже саме час подумати як приготувати красиві крашанки. Букви пропонують замість звичних кольорів, спробувати скористатися рецептом з ТікТок та приготувати оригінальні оливкові крашанки.
Використовуємо для рецепту лише натуральні барвники.
Так, для вишуканої альтернативи звичним кольорам знадобиться п’ять яєць, дві столові ложки куркуми та чай каркаде 30 гр. (5-7 пакетиків), зазначили у ролику на ТікТок.
Приготування
У холодну воду викладаємо білі добре помиті губкою яйця. Додаємо куркуму, перемішуємо, щоб вона рівномірно розподілилася. Кладемо чай та ставимо на вогонь. Як закипить, скручуємо трохи вогонь і варимо 10 хв. Далі вимикаємо вогонь і даємо яйцям охолонути у цій воді.
Зауважується, що час від часу яйця треба перевертати, щоб вони рівномірно пофарбувалися.
Автор ролика пояснює, що від часу, протягом якого яйця знаходяться у розчині, залежить інтенсивність та насиченість кольору.
І додає, що важливо, фарбовані яйця акуратно промити, та закликає сильно не терти, позаяк ризикуєте пошкодити плівку з малюнком.
Вже у Чистий четвер пропонуємо скористатися запропонованим способом фарбування крашанки та потішити себе новим оригінальним кольором.
Зауважимо, Великдень східного обряду у 2024 році припадає на 5 травня, і ця дата є спільною і для тих, хто дотримується юліанського, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем, адже календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх помісних Православних церков.
Довідка. Крашанка — один з чотирьох основних видів розписаних великодніх яєць, разом з крапанкою, дряпанкою та писанкою (інколи писанками називають загалом всі розписані яйця). Кожен із цих видів має свою систему розпису.
Яйце завжди було символом зародження життя. Крашанки наділяли охоронними властивостями.
Згідно з церковною традицією, фарбують крашанки у Чистий четвер (четвер на Страсному тижні — останній тиждень Великого посту, безпосередньо напередодні Великодня). У Велику суботу крашанки разом з паскою несуть до церкви на освячення.
- Вселенський Патріарх Варфоломій закликав християн східного і західного обряду до спільної дати святкування Великодня. Зокрема патріарх висловив сподівання, що домовленість про спільну дату може бути досягнута вже наступного року.
- 31 березня християни західного обряду святкували Великдень або Воскресіння Христове.
- Традиції приготування та споживання каші “Зозулі” на Вінниччині додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
- Міністерство культури та інформаційної політики додало обряд заплітання весільної коси на Луганщині до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Сьогодні, 29 квітня, у день народження Ірини Фаріон, у Шевченківському районному суді Львова мало відбутися засідання у справі підозрюваного у вбивстві професорки В’ячеслава Зінченка. Однак через поганий стан Зінченка засідання перенесли на 1 травня.
Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).
Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.
У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.
Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс висловився щодо російсько-української війни. На його думку, якщо війна триватиме ще кілька років, Україна не здобуде перемогу і не поверне території, а тривалі бойові дії можуть призвести до ядерного удару.