У КНДР обурилися постачанням ракет ATACMS Україні
Джерело: tagesschau
Північна Корея розкритикувала постачання Сполученими Штатами керованих ракет ATACMS Україні.
Сполучені Штати таємно доставили в Україну ракети великої дальності, викликавши занепокоєння у міжнародному співтоваристві, – заявив директор департаменту зовнішніх військових справ міністерства оборони Північної Кореї.
Минулого тижня США визнали передачу Україні ракет великої дальності.
NYT, з посиланням на американського високопосадовця повідомляє, що рішення передати Україні ATACMS великої дальності президент США Джо Байден ухвалив у лютому 2024 року.
Байден вирішив надати Україні понад сотню ракет, які увійшли до березневого пакету допомоги від США на 300 млн доларів. Окрім ATACMS, у межах пакета надано касетні боєприпаси.
Адміністрація Байдена тримала у таємниці рішення щодо ATACMS, аби про це не дізнались росіяни.
Додаткові ракети великої дальності також великої дальності також включено у пакет допомоги на майже 61 млрд доларів, який цього тижня ухвалив Конгрес та вже підписав Байден.
Коли президент України Володимир Зеленський дякував за ухвалення мільярдної допомоги, він не згадав, що Україна отримала ATACMS місяцем раніше і вже навіть завдала ними удару по території аеродрому росіян у ТО Криму.
У NYT додали, що ключові члени Конгресу США знали, що у березневому пакеті допомоги були ракети ATACMS. Коли стало відомо, що їх вже почали використовувати, вони високо оцінили ефективність ATACMS.
Військові зв’язки між урядами в Пхеньяні та Москві стають дедалі тіснішими, що, за словами США та союзників, призводить до ескалації напруженості на Корейському півострові.
- Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
- У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.
- Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.