У КНДР обурилися постачанням ракет ATACMS Україні
Джерело: tagesschau
Північна Корея розкритикувала постачання Сполученими Штатами керованих ракет ATACMS Україні.
Сполучені Штати таємно доставили в Україну ракети великої дальності, викликавши занепокоєння у міжнародному співтоваристві, – заявив директор департаменту зовнішніх військових справ міністерства оборони Північної Кореї.
Минулого тижня США визнали передачу Україні ракет великої дальності.
NYT, з посиланням на американського високопосадовця повідомляє, що рішення передати Україні ATACMS великої дальності президент США Джо Байден ухвалив у лютому 2024 року.
Байден вирішив надати Україні понад сотню ракет, які увійшли до березневого пакету допомоги від США на 300 млн доларів. Окрім ATACMS, у межах пакета надано касетні боєприпаси.
Адміністрація Байдена тримала у таємниці рішення щодо ATACMS, аби про це не дізнались росіяни.
Додаткові ракети великої дальності також великої дальності також включено у пакет допомоги на майже 61 млрд доларів, який цього тижня ухвалив Конгрес та вже підписав Байден.
Коли президент України Володимир Зеленський дякував за ухвалення мільярдної допомоги, він не згадав, що Україна отримала ATACMS місяцем раніше і вже навіть завдала ними удару по території аеродрому росіян у ТО Криму.
У NYT додали, що ключові члени Конгресу США знали, що у березневому пакеті допомоги були ракети ATACMS. Коли стало відомо, що їх вже почали використовувати, вони високо оцінили ефективність ATACMS.
Військові зв’язки між урядами в Пхеньяні та Москві стають дедалі тіснішими, що, за словами США та союзників, призводить до ескалації напруженості на Корейському півострові.
- Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
- У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.
- Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.