Британці розробили пристрій для відстеження шершнів із Азії, які нищать місцевих бджіл

Джерело: The Guardian

Учені з Ексетерського університету створили систему VespAI на основі штучного інтелекту, яка “заманює” шершнів і визначає, чи є комахи хижими видами з Азії, щоб потім відстежити і нейтралізувати їх, оскільки ці тварини стали загрозою існуванню британських медоносних бджіл.

За словами науковців, один азійський шершень здатен вистежити і з’їсти до 50 медоносних бджіл на день.

Зазначається, що пристрій “заманює” шершнів на тканину, просочену привабливим для них кормом, і коли датчики руху фіксують підліт комахи, камера робить знімки, щоб визначити, чи є вона саме азійським шершнем.

Далі. якщо характеристики збігаються, пристрій надсилає сигнал тривоги оператору. Як правило, після виявлення безпечного джерела їжі шершні повертаються до нього, і завдяки цьому команда дослідників може відстежити його повернення в гніздо.

“Наша мета полягала в розробці економічно ефективного та універсального пристрою, щоб ним могли користуватися всі – від урядів до окремих бджолярів”, – пояснив Томас О’Ші-Уеллер, співробітник Інституту навколишнього середовища та сталого розвитку в університетському містечку Пенрін у Корнуоллі.

Учені розповіли, що в деяких частинах Європи для виявлення шершнів використовуються пастки, але вони вбивають безліч місцевих комах і практично не впливають на чисельність азіатських шершнів.Тим часом VespAI здатен відстежувати живих шершнів до гнізда, що підвищує шанси на нейтралізацію.

Систему протестували на острові Джерсі, де спостерігається велика навала азійських шершнів.

Цього року команда розпочне розгортання додаткових прототипів у співпраці з урядом Великої Британії, Національним відділом бджіл, Британською асоціацією бджолярів та компанією Vita Bee Health.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.