РФ забороняє посадовцям закордонні поїздки через побоювання, що ті видадуть держтаємницю

Джерело: Reuters

Російська влада забороняє закордонні поїздки для деяких посадовців через побоювання, що іноземні держави можуть спробувати отримати доступ до державної таємниці.

За словами співрозмовників, Федеральна служба безпеки РФ (ФСБ) чинить тиск на співробітників міністерств, щоб вони взагалі не виїжджали з Росії навіть для відвідування “дружніх” країн, які не запровадили санкції проти Москви.

“Ви не можете поїхати взагалі нікуди, навіть до Узбекистану чи Білорусі на травневі свята. Ви можете поїхати тільки за наявності дозволу”, – сказало одне зі джерел видання. За його словами, щоб перетнути кордон, російським держслужбовцям потрібен спецдозвіл, який видають лише у виняткових випадках.

Співрозмовники пояснили, що головною причиною посилення правил є побоювання, що російських посадовців можуть “заманити в пастку і змусити” видати секретну інформацію, що стосується національної безпеки РФ.

Тоді як інша небезпека полягає в тому, що посадовців можуть затримати через санкції чи запропонують угоду, щоб вони видали конфіденційну інформацію.

Як розповіло одне джерело, в 2022 році членам уряду РФ неофіційно заборонили виїжджати за кордон, а офіційно цей захід було запроваджено в середині 2023 року. Ініціатива походить від ФСБ. Тепер аналогічні обмеження введено для осіб, які працюють з відомостями, що становлять державну таємницю, у різних міністерствах.

При цьому вказано, що депутатам Держдуми взагалі заборонено залишати Росію. Подібне правило запроваджено у міністерстві фінансів: дозволено лише поїздки по роботі. Співробітники силових структур — міністерства внутрішніх справ, ФСБ та Росгвардії — можуть провести відпустку в республіках колишнього СРСР, а також на Кубі, в Ірані, Сирії та КНДР.

За словами джерела, навіть подорожі до Китаю, який Кремль називає “стратегічним партнером” Росії, стверджуючи, що між країнами існує “безпрецедентно високий” рівень взаємодії, знаходяться під питанням через загрозу арешту.

Примітно, що затримання у Лондоні колишнього “губернатора” окупованого Севастополя, росіянина Дмитра Овсяннікова, якого підозрюють у порушенні санкцій, стало одним із приводів для посилення правил, йдеться в матеріалі.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.