Естонія проситиме допомоги НАТО через глушення Росією GPS
Джерело: Bloomberg
Влада Естонії планує звернутися до Європейського союзу та НАТО через придушення Росією сигналів супутникової навігаційної системи GPS.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що обговорив “дуже небезпечну” проблему зі своїми колегами з Фінляндії, Латвії, Литви та Швеції.
Ця навмисна дія, яка руйнує наше життя, наражає життя людей на ризик, може розглядатися як гібридна атака, — заявив міністр.
Раніше влада Польщі та Швеції попередила пілотів і капітанів кораблів про проблеми з GPS у регіоні.
Напередодні найбільша авіакомпанія Фінляндії Finnair призупинила на місяць польоти до міста Тарту через проблеми із системою GPS. Минулого тижня два рейси були змушені повернутися до Гельсінкі через перешкоди на підльоті до Тарту.
У Північній Європі з 2022 року спостерігається сплеск втручання в глобальну систему навігації, у чому звинувачують Росію. Хоча глушіння протягом тривалого часу було незначною неприємністю для літаків і кораблів, нещодавні інциденти з літаками Finnair викликали тривогу.
Раніше міністри країн Балтії попередили, що дії Росії загрожують повітряною катастрофою у регіоні, оскільки країна продовжує глушити GPS. Зокрема перешкоди навігаційному сигналу нещодавно змусили два фінські рейси розвернутися на півдорозі.
Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви попередили про зростання загрози авіаційних катастроф через посилення придушення Росією роботи супутникової навігаційної системи GPS у районі Балтійського моря.
25 квітня два рейси Finnair з Гельсінкі в естонське місто Тарту були змушені через перешкоди GPS розвернутися та повернутися до Фінляндії, оскільки не змогли безпечно дістатися до запланованого пункту призначення.
Зауважимо, на початку квітня у міністерстві оборони Німеччини заявили, що Росія, ймовірно, стоїть за серією збоїв, які впливають на GPS-навігацію в Балтійському регіоні, вказавши на Калінінградський ексклав як джерело проблеми.
Також у березні Росія заглушила сигнал системи глобального позиціювання (GPS) офіційного літака міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса під час його польоту до Польщі.
- 26 лютого Повітряні Сили Німеччини підняли у повітря винищувач Eurofighter з метою перехоплення російського військового літака Іл-20М у районі Фінляндії.
- Франція підняла у повітря винищувачі Mirage для перехоплення російського літака Іл-20 біля узбережжя.
- Військово-повітряні сили Італії заявили в п’ятницю, 29 березня, що перехопили два російські літаки, що летіли над міжнародними водами в Балтійському морі.
- Нові укріплення на кордоні країн Балтії з Росією викликають занепокоєння щодо безпеки в регіоні. Естонія планує збудувати сотні посилених бункерів, ставлячи це у контексті створення нової оборонної лінії, щоб захистити себе і своїх союзників від можливого вторгнення Росії.
28 листопада обсяг обмежень електропостачання для побутових споживачів тимчасово збільшено. Протягом доби в низці регіонів одночасно застосовуватимуться чотири черги відключень.
Сьогодні, 28 листопада, Президент Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет України на 2025 рік.
28 листопада бійці Головного управління розвідки України у тимчасово окупованому Криму знищили російський радіолокаційний комплекс “Подльот”.
Світовий банк затвердив додаткове фінансування для України в межах проєкту “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE). Загальна сума фінансування становить 664 мільйони доларів, з яких 602 мільйони буде спрямовано до державного бюджету України. Фінансування надає уряд Японії.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс 28 листопада оголосив про передачу Україні трьох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot.