Франція та Японія розпочнуть переговори про взаємне розміщення військ
Джерело: Reuters
2 травня Франція та Японія домовилися розпочати офіційні переговори щодо угоди про взаємне розміщення військ, зміцнюючи військову співпрацю на тлі зростання напруженості з боку Китаю та Росії.
За минулі роки країни-члени G7 провели численні спільні військові навчання – як на двосторонній основі, так і в складі ширшої групи. Зауважується, що Париж понад рік наполягав на початку переговорів щодо угоди про взаємний доступ “Reciprocal Access Agreement (RAA).
RAA створює межі для сприяння військовій співпраці, зокрема полегшують в’їзд іноземного персоналу та ввезення обладнання.
Вони погодилися розпочати переговори, – поінформували в уряді Японії під час зустрічі прем’єр-міністра Фуміо Кісіди та президента Емманюеля Макрона в Парижі.
У заяві японського уряду підтверджено, що два лідери домовилися продовжити співпрацю у межах RAA після двогодинного обіду.
У грудні 2023 року Японія оголосила про найбільше нарощування військової сили з часів Другої світової війни, віддаляючись від традиційної політики. Країна уже підписала RAA з Австралією та Великою Британією. Також веде переговори з Філіппінами.
Токіо, який витратив близько двох років на переговори про угоду з Австралією та рік на переговори щодо угоди з Великою Британією, є місцем найбільшої концентрації американських військ за кордоном.
Зазначається, що на укладення угоди з Францією може знадобитися близько року.
Японія прагне зміцнити оборонні зв’язки на тлі занепокоєння щодо Китаю та загрози з боку РФ.
Раніше заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Японія повинна відмовитися від територіальних претензій на групу тихоокеанських островів, якщо вона хоче укласти мирний договір з Росією, формально завершуючи Другу світову війну.
Зауваження Медведєва були щодо територіальної прикордонної суперечки між Японією та Росією щодо приналежності Курильських островів.
Також 8 квітня у Кремлі заявили, що військова присутність США в Японії перешкоджає будь-якому мирному договору з Токіо.
Зауважимо, Японія не визнає північні Курильські острови російськими, оскільки вважає їх своєю територією, яку СРСР захопив за підсумками Другої світової війни. Наприкінці квітня 2022 року Японія – вперше з 2003 року – назвала Курильські острови незаконно окупованими Росією.
Поштовхом до цього стало російське вторгнення до України. На шельфі островів є великі запаси вуглеводнів, а також надзвичайно рідкісного металу ренію. Його використовують у ракетній техніці та авіабудуванні.
7 жовтня 2022 року Верховна Рада України заявила, що визнає Курильські острови територією Японії, окупованою Росією. За ухвалення постанови проголосувало 287 нардепів.
Також варто зазначити, що Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін 7 квітня провели “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
- В міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії в п’ятницю, 5 квітня, в межах санкцій проти РФ оголосили про рішення заборонити експорт 164 товарів до Росії, включаючи автомобільне моторне мастило та оптичне обладнання.
- Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.
- Ракетні системи протиповітряної оборони, розгорнуті Росією на двох спірних островах біля північної Японії у 2020 році, переведено до кордону з Україною, як показав аналіз супутникових знімків.
- Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін заявили, що проведуть “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
Зранку 28 листопада ЗС РФ здійснили вже 11 з початку року масовану атаку на українську енергосистему. Нині графіки аварійних відключень світла скасовано.
Зранку 28 листопада російські військові завдали масованого удару, використавши близько 100 БпЛА та 90 ракет різних типів. У Повітряних силах уточнили, що ворог застосував 188 засобів повітряного нападу.
Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.