Rheinmetall планує постачити Україні прототипи артснарядів на 100 км
Джерело: Handelsblatt
Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер повідомив, що вже цього року компанія має намір постачити ЗСУ “сотні тисяч снарядів”, зокрема прототипи артилерійських снарядів з дальністю у 100 кілометрів.
Паппергер зазначив, що нині збройовий концерн зосереджений на виробництві артилерійських боєприпасів.
До російської атаки потужність Rheinmetall становила близько 70 000 снарядів на рік. Цього року група вже очікує 700 000. У середньостроковій перспективі має бути 1,1 млн.
Вже цьогоріч компанія планує передати Україні “сотні тисяч” боєприпасів, включно з далекобійними на 100 км.
Артилерія змінює правила, – зазначив глава Rheinmetall. – Цього року дюссельдорфська компанія поставить в Україну “сотні тисяч боєприпасів”. Серед іншого, прототипи артилерійських снарядів з дальністю 100 кілометрів.
Гендиректор пояснив, що українські військові можуть поки що обмежено відповісти на ворожі атаки через нестачу боєприпасів. Тоді як РФ стріляє великою кількістю артилерійських боєприпасів.
Нещодавно стало відомо, що у Нижній Саксонії (Німеччина) стався підпал садового будинку Арміна Паппергера, керівника німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. За словами поліції, інцидент відбувся у містечку Германсбург.
Група лівих радикалів взяла на себе відповідальність за підпал, заявивши, що це їхній протест проти постачань зброї Україні. У оприлюдненому на платформі Indymedia листі-зізнанні вказується: “У ніч з 28 на 29 квітня 2024 року ми встановили запальний пристрій на садовому будиночку Арміна Паппергера”.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
- 2 грудня Німеччина спорядила тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
- Німецький збройовий концерн Rheinmetall отримав черговий контракт на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських снарядів Україні.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.
- Уряд Німеччини замовив в оборонного концерну Rheinmetall 20 додаткових БМП Marder для України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.