В ЄС розпочинають регулювання діяльності месенджера Telegram

Джерело: De Standaard

Євросоюз здіснив кроки до регулювання додатка для обміну повідомленнями Telegram через зростання занепокоєння щодо незаконного контенту на платформі. Відтак Бельгійський інститут пошти та телекомунікацій (BIPT) отримав повноваження наглядати за діяльністю сервісу в Європі.

Telegram, який вважається онлайн-простором для ультраправих, дилерів і терористів, став об’єктом ретельного нагляду. Заснована у 2013 році двома братами з Росії, платформа вже має близько 700 мільйонів активних користувачів у всьому світі, включаючи 40 мільйонів в Європі.

Одним із головних занепокоєнь є те, що Telegram використовують для розповсюдження незаконного вмісту, включно з наркотиками, нелегальною торгівлею та терористичною пропагандою. Так, за останні місяці Telegram заблокував кілька каналів пропаганди ХАМАСу, проте загальний принцип вільного спілкування залишається незмінним.

За новими правилами, введеними Європейським актом про цифрові послуги (DSA), який повністю набрав чинності в лютому, кожна соціальна мережа, включно з Telegram, має бути представлена в Європі. Telegram вже призначила бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником.

“Якщо хтось у Нідерландах виявляє на Telegram канал, який закликає до насильства, і повідомлення залишаються без уваги, то вони можуть подати скаргу до BIPT”, – пояснює Матіас Вермеулен, представник офісу захисту прав даних AWO.

Ця ініціатива покладає на BIPT відповідальність за моніторинг вмісту та вживання заходів у випадку недотримання правил. Це, безумовно, стане серйозним випробуванням для Telegram, відомого своєю мінімальною співпрацею з урядовими структурами.

BIPT сподівається, що офіційне призначення відбудеться протягом найближчих днів і буде оголошено у Staatsblad. Це знаменує початок нової ери у регулюванні онлайн-платформ в Європі.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.