Уряд затвердив порядок виявлення та повернення дітей, депортованих внаслідок агресії РФ
Джерело: Мінреінтеграції
Сьогодні, 14 травня, Кабмін ухвалив постанову “Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України”.
Проєкт акта було розроблено Мінреінтеграції у межах виконання плану Bring Kids Back UA, який є складовою “Формули миру” Президента України Володимира Зеленського.
Порядок визначає взаємодію між суб’єктами, які беруть участь у пошуку, поверненні й забезпеченні соціального захисту та реінтеграції дітей, зокрема дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Також йдеться про тих дітей, які перебувають під ризиком такої депортації або переміщення.
Суб’єктами є представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, Національного інформаційного бюро.
Координатором взаємодії суб’єктів визначено Мінреінтеграції.
Проєкт акта покликаний законодавчо врегулювати питання повноважень цих суб’єктів щодо виявлення та повернення депортованих або примусово переміщених дітей.
Одним з основних заходів, який має здійснюватися законними представниками дитини й іншими уповноваженими органами, є розробка індивідуального плану повернення.
Такий план має бути комплексним та розробленим з урахуванням індивідуальних потреб дитини.
- Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.
- Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
- Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких окупанти незаконно вивезли до Росії. Він вже опрацьовується російською стороною.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.
Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.
Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.