Вже влітку Україна зможе використовувати на фронті нову далекобійну зброю – Нуланд
Джерело: Вікторія Нуланд в інтерв’ю виданню “Медуза”
Колишня заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд анонсувала, що вже влітку цього року Україна зможе використовувати на фронті нову далекобійну зброю, надану партнерами.
Нуланд зауважила, що США за минулі три роки надали Києву багато і військової, й економічної підтримки. Створено спеціальні фонди для реконструкції [критичної інфраструктури], енергетичної підтримки країни, гуманітарної допомоги. Окрім цього, спецпредставниця з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер працює над відродженням українських міст – щоб люди могли повернутись додому, аби міг наново пожвавитись експорт.
Однак пояснила, що поки європейські та азійські союзники дають Україні дедалі більше коштів, Путін завдає дедалі більше збитків. Так, за деякими оцінками, на фронті зараз гине по тисячі російських солдатів на день – лише заради того, щоб просунутися на кілька кілометрів та взяти кілька сіл.
За словами Нуланд, потреби України зростають, та вона висловила переконання, що США продовжать свою підтримку.
Зокрема новим та далекобійним озброєнням, яке ви побачите в роботі на фронті вже цього літа, – зазначила ексзаступниця держсекретаря США.
Раніше канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина спільно з Францією та Польщею закуповують більше озброєння для Сил оборони України на світовому ринку. Після зустрічі “Веймарського трикутника” у Берліні Шольц заявив, що погодив такий підхід з президентом Франції Емманюелем Макроном і прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.
Окрім того, за словами німецького канцлера, три країни домовилися про “нову коаліцію засобів реактивної артилерії великої дальності” для української армії.
Коаліцію із закупівель далекобійної артилерії сформують в межах контактної групи “Рамштайн”. Група з 50 країн, сформована навесні 2022 року, регулярно збирається для організації підтримки України у війні проти Росії.
- Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен закликав Німеччину розглянути можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus для підтримки у повномасштабній війні проти Росії.
- Ракети Storm Shadow, які Велика Британія спорядила Україні, мали вдвічі більшу далекобійність, ніж раніше передбачалося. Таку заяву зробив генерал бундесверу у відставці та військовий експерт Ерхард Бюлер після знищення великого десантного корабля РФ “Новочеркаськ” у порту Феодосії.
- Знищення Кримського мосту є цілком реальним завданням для українських захисників за наявності необхідних інструментів, наголосив колишній командувач сухопутних військ США в Європі Бен Годжес.
- Схоже, Україна перетворила ще один спортивний літак на черговий ударний безпілотник дальньої дії. Зокрема один із них виявили на території Росії за понад 965 км від російсько-українського кордону, що принаймні відповідає глибині першого удару, завданого начиненим вибухівкою безпілотним українським спортивним літаком.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада. На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.
Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.