У Rheinmetall заявили про намір збудувати в Україні завод з виробництва ППО
Джерело: проєкт German Aid to Ukraine
Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Папперґер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.
Однак, імовірно, мине щонайменше рік-два, перш ніж розпочнеться безпосереднє виробництво систем. Більше подробиць не повідомляється.
Папперґер також повідомив, що 40 заявлених БМП Marder 1A3 постачать в Україну до вересня.
Зауважимо, Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.
Як повідомив Папперґер перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.
Раніше стало відомо, що вже цього року компанія має намір постачити ЗСУ “сотні тисяч снарядів”, зокрема прототипи артилерійських снарядів з дальністю у 100 кілометрів. Паппергер зазначив, що нині збройовий концерн зосереджений на виробництві артилерійських боєприпасів.
До російської атаки потужність Rheinmetall становила близько 70 000 снарядів на рік. Цього року група вже очікує 700 000. У середньостроковій перспективі має бути 1,1 млн.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
- 2 грудня Німеччина спорядила тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
- Німецький збройовий концерн Rheinmetall отримав черговий контракт на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських снарядів Україні.
- Уряд Німеччини замовив в оборонного концерну Rheinmetall 20 додаткових БМП Marder для України.
- Німецьке картельне відомство схвалило створення спільного підприємства між німецьким оборонним підрядником Rheinmetall і державним підприємством “Українська оборонна промисловість” (UDI).
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall спорядив Збройним силам України мобільний польовий шпиталь.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.