Мешканець Вовчанська пройшов пішки 15 км, щоб евакуюватися з-під обстрілів
Джерело: Суспільне
53-річний мешканець Вовчанська Олександр Потикун з трьома собаками та мінімумом речей пішки пройшов 15 км, аби евакуюватись з міста, яке перебуває під ворожими обстрілами.
Чоловік розповів, що його будинок зазнав пошкоджень через росіян, які з танка вдарили по садибі сусіда: ударом знесено баню та інші споруди, а в домівці Олександра пошкоджень зазнали стіни і дах.
Після цього чоловік вирішив евакуюватись до своїх родичів, які мешкають у Харкові.
“Я вранці забрав собак і пішов. Речі — на велосипед, і пішов. Може, будинку вже немає, а, може, і вулиці, там дуже жорстко”, — розповів Олександр.
Чоловік зізнався, що раніше не виїхав з міста саме через своїх улюбленців – Тошку, Йожика та Арчі – оскільки боявся, що без нього вони пропадуть. Під час евакуації окрім собак Олександр взяв із собою документи, консерви та альбом з фотографіями.
“Хати у нас горять дуже сильно, хоч щось буде згадати”, – сказав він.
За словами чоловіка, росіяни цілодобово обстрілюють Вовчанськ з авіації та артилерії. Будинки у місті “побиті під фундамент”.
Олександр також розповів, що був під окупацією РФ, коли ворог зайшов у місто 24 лютого 2022 року.
- Росіяни поширюють неправдиву інформацію нібито від ДСНС із закликами евакуюватися з Харкова.
- Лідія Степанівна, 98-річна жінка з Очеретиного (Донеччина), самостійно вибралася з окупованої території. Попри свій похилий вік, вона подолала більше ніж 10 кілометрів пішки, без доступу до їжі та води, використовуючи лише дві палиці для підтримки.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…