Свириденко заявила про скасування наказу щодо бронювання працівників Glovo, Favbet та інших

Джерело: Юлія Свириденко/Facebook

Перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що скасовує наказ про бронювання працівників Glovo, Favbet Tech та інших.

“З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам часу і потребам бізнесу”, – зазначила вона.

За її словами, компанії звернулися до Міністерства цифрової трансформації. Своєю чергою, Мінцифри визнало їх “критично важливим” на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті.

Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. На основі рішення Генштабу списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, як зазначила Свириденко, ухвалюється рішення про бронювання працівників.

“Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів – законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами. Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час. Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці”, – резюмувала міністерка.

Зауважимо, що нардеп Олександр Федієнко опублікував наказ Міністерства економіки України про бронювання від мобілізації працівників компаній Favbet, Glovo, Visa та інших.

Згідно з наказом, працівникам ТОВ “ГЛОВОАПП УКРАЇНА”, ТОВ “ФАВБЕТ ТЕК”, ДП “ССМ”, ТОВ “ВІЗА УКРАЇНА”, ТОВ “АГРІ ЧЕЙН” та ТОВ “КОРТ” надається відстрочка від призову на військову службу строком на 6 місяців.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.