Президентка Грузії наклала вето на закон про «іноагентів» — ЗМІ
Джерело: “Ехо Кавказу”
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на нещодавно ухвалений закон про “іноземних агентів”, який вона назвала російським.
“Сьогодні я наклала вето на російський закон. Цей закон за своєю суттю, за своїм духом є російським законом, який суперечить нашій Конституції та всім європейським стандартам і є перешкодою на європейському шляху. Вето є юридично правильним і сьогодні буде передано до парламенту. Закон не підлягає жодній зміні, жодному вдосконаленню. Цей закон має бути відкликаний”, – заявила президентка.
Проте проросійська політична партія “Грузинська мрія” має достатньо голосів, щоб подолати вето. Якщо і після цього президентка не підпише закону, його підписує та публікує голова парламенту.
Терміни, протягом яких парламент має подолати вето президента, у Конституції не вказано.
Тим часом в уряді заявили, що можуть врахувати “змістовні рекомендації” від західних партнерів в рамках механізму вето. Зурабішвілі ж відповіла кабміну, що не ввійде “ні в які маніпуляції з метою якось ушляхетнити його [закон]”.
Нагадаємо, що 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
- В Грузії продовжуються протести через ухвалення закону про “іноагентів”. Співробітники МВС Грузії зайняли територію перед будівлею парламенту та затримують демонстрантів.
- Лідери Європейського Союзу закликали Грузію скасувати нещодавно ухвалений закон про “іноземних агентів”.
- У Грузії на площі Європи у Тбілісі пройшов багатотисячний мітинг проти закону про “іноагентів”.
- До антиурядового протесту з вимогою відкликання закону про “іноагентів” у Тбілісі могли долучитися щонайменше 200 тисяч осіб.
Адміністрація президента США Дональда Трампа звернулась до невеликої тихоокеанської країни Палау з проханням прийняти мігрантів, які зараз проживають у Штатах.
Легендарний рок-музикант та вокаліст гурту Black Sabbath Оззі Осборн, який помер у віці 76 років, відкрито підтримував Україну після повномасштабного вторгнення Росії.
Український журналіст та медіакритик Отар Довженко висловився про тих, хто мовчить про ситуацію довкола Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Президент Володимир Зеленський затвердив склад української делегацію для участі в третьому раунді переговорів із Росією, що відбудеться 23 липня у Стамбулі.
Народний депутат Ярослав Железняк повідомив про підготовку конституційного подання через закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.