Імпорт російської нафти в Індію знову зріс до рекордних показників

Джерело: Reuters

У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними.

Раніше індійські нафтопереробники тимчасово припинили імпорт російської нафти в танкерах “Совкомфлоту” після того, як у лютому Вашингтон вніс ці судна разом із 14 іншими танкерами до списку порушників санкцій Заходу.

Санкції, які були запроваджені після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, включали обмеження цін на нафту та нафтопродукти, завантажені в російських портах, щоб скоротити доходи Москви від нафти, які фінансують війну.

Індія, третій у світі найбільший імпортер і споживач нафти, продовжує бути головним клієнтом російської морської нафти. У квітні, першому місяці фінансового року 2024/25, індійські нафтопереробники відвантажили майже 1,8 мільйона барелів російської нафти на день, що на 8,2% більше порівняно з попереднім місяцем. Це збільшило частку Росії на індійському ринку до 38% з 32% у березні.

Загалом у квітні Індія імпортувала 4,8 мільйона барелів нафти на добу, що на 6,5% менше, ніж у попередньому місяці, але трохи більше, ніж у квітні 2023 року. Росія залишається основним постачальником нафти до Індії, за нею слідують Ірак і Саудівська Аравія.

Збільшення закупівель російської нафти вплинуло на загальні обсяги закупівель індійськими нафтопереробниками іракської та саудівської нафти, знизивши частку близькосхідної нафти до 41% з 46% у березні. Відповідно, частка Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) в індійському нафтовому кошику знизилася до 46% у квітні з 53% у березні.

Збільшення імпорту російської нафти також підняло частку країн Співдружності Незалежних Держав (СНД), включаючи Казахстан, Азербайджан і Росію, в імпорті Індії до 41% у квітні з 37% у березні.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.