Імпорт російської нафти в Індію знову зріс до рекордних показників

Джерело: Reuters

У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними.

Раніше індійські нафтопереробники тимчасово припинили імпорт російської нафти в танкерах “Совкомфлоту” після того, як у лютому Вашингтон вніс ці судна разом із 14 іншими танкерами до списку порушників санкцій Заходу.

Санкції, які були запроваджені після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, включали обмеження цін на нафту та нафтопродукти, завантажені в російських портах, щоб скоротити доходи Москви від нафти, які фінансують війну.

Індія, третій у світі найбільший імпортер і споживач нафти, продовжує бути головним клієнтом російської морської нафти. У квітні, першому місяці фінансового року 2024/25, індійські нафтопереробники відвантажили майже 1,8 мільйона барелів російської нафти на день, що на 8,2% більше порівняно з попереднім місяцем. Це збільшило частку Росії на індійському ринку до 38% з 32% у березні.

Загалом у квітні Індія імпортувала 4,8 мільйона барелів нафти на добу, що на 6,5% менше, ніж у попередньому місяці, але трохи більше, ніж у квітні 2023 року. Росія залишається основним постачальником нафти до Індії, за нею слідують Ірак і Саудівська Аравія.

Збільшення закупівель російської нафти вплинуло на загальні обсяги закупівель індійськими нафтопереробниками іракської та саудівської нафти, знизивши частку близькосхідної нафти до 41% з 46% у березні. Відповідно, частка Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) в індійському нафтовому кошику знизилася до 46% у квітні з 53% у березні.

Збільшення імпорту російської нафти також підняло частку країн Співдружності Незалежних Держав (СНД), включаючи Казахстан, Азербайджан і Росію, в імпорті Індії до 41% у квітні з 37% у березні.

23 червня на пляж Учкуївка у тимчасово окупованому Криму впали уламки ракети. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. Спершу Росія заявила, що збила українську ракету ATACMS. Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж.

Музичний стрімінговий сервіс Spotify видалив сторінки низки російських виконавців, проти яких запровадили санкції Сполучені Штати Америки та Євросоюз за підтримку війни РФ проти України. Серед них зокрема Григорій Лепс, Шаман, Олег Газманов, Поліна Гагаріна, Чичеріна та гурт “Любе”.

26 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив у Бундестазі, категорично відкинувши так званий “мирний план” Путіна щодо умов переговорів у російсько-українській війні.

Надвечір 27 червня російські війська обстріляли Курахове на Донеччині з “Ураганів”. Внаслідок ворожої атаки повідомляють про двох загиблих, ще двоє осіб зазнали поранень.

Служба безпеки України викрила меблеву компанію у Харкові, котра під час повномасштабної війни працювала з державними компаніями РФ. Лише протягом 2022-2023 років зловмисники поповнили бюджет РФ на 140 млн рублів. Кошти держава-агресорка отримала як податки і збори.