У Києво-Печерській лаврі відбувся молебень за оборонців Маріуполя, що перебувають в полоні

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

Сьогодні, 21 травня, у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” родини полонених, захисники та захисниці Маріуполя, громадські організації та небайдужі українці долучились до молебню за оборонців Маріуполя, що вже два роки перебувають в російському полоні.

О девʼятій ранку традиційно пролунав Дзвін памʼяті та надії, який щодня нагадує нам про тих, кого Україна чекає додому. У неволі залишаються тисячі воїнів. Україна продовжує молитися та боротися за їхнє визволення.

Фото: Мінкульт

“Дзвін памʼяті та надії продовжить лунати доти, доки додому не повернуться усі військовополонені. Вони віддали власну волю, щоби Україна зберегла свою. Тож памʼятаймо про те, як дорого коштує свобода, як треба нею дорожити, та робімо все від нас залежне, щоби ми завжди лишалися вільними”, – зазначили у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”.

Фото: Мінкульт

Учасники урочистої церемонії пройшлися Лаврою, відкриваючи для себе її неймовірну історичну, духовну, культурну і державницьку спадщину.

Генеральний директор Заповідника Максим Остапенко та представники проєкту підтримки “Серце Азовсталі” домовилися про спільну програму для гарнізону Маріуполь. Це означає щонайменше тижневе інтенсивне знайомство із тисячолітнім спадком Лаври.

Фото: Мінкульт

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.