В Україні розробили безоплатну мобільну гру кримськотатарською мовою
Джерело: Мінреінтеграції
В Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.
Lağoda QT – це головоломка, де кожен рівень – це вірш одного з видатних кримськотатарських авторів, у якому треба знайти помилку.
У грі під назвою Lağoda QT міститься понад 150 творів від більш ніж 20 авторів. Серед них, зокрема, Ісмаїл Гаспринський, Номан Челебіджіхан і Бекір Чобан-заде. Вірші можна “розблоковувати” за бали.
Гра передбачає такі основні етапи:
- поміняти місцями слова, які стоять не на своєму місці;
- прибрати зайві слова;
- виправити слова, що містять помилку;
- вставити пропущені літери.
Розробник головоломки Саша Козлов зазначає, що завдяки приємній музиці та мінімалістичному дизайну медитативна гра допоможе розслабитися й зануритися у світ кримськотатарської поезії.
Гра доступна для iOS та Android.
- У Софії (Болгарія) відкрили виставку кримськотатарської культури “Qalqan/Щит” відомого українського митця-кераміста Рустема Скибіна.
- В Україні запровадять премію за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.
- Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.
- Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.
За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.
Міністр внутрішніх справ Естонії Ігор Таро, після уваги місцевих медіа, видалив свій обліковий запис у російській соціальній мережі “ВКонтакті”, забороненій в Україні.
Міністерство оборони Великої Британії успішно випробувало новий тип електронної зброї для боротьби з безпілотниками.
У Польщі набули чинності зміни до законів про захист батьківщини і протидію шпигунству. Згідно з новими положеннями, тепер заборонено фотографувати стратегічно важливі об’єкти по всій країні.