В Україні розробили безоплатну мобільну гру кримськотатарською мовою
Джерело: Мінреінтеграції
В Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.
Lağoda QT – це головоломка, де кожен рівень – це вірш одного з видатних кримськотатарських авторів, у якому треба знайти помилку.
У грі під назвою Lağoda QT міститься понад 150 творів від більш ніж 20 авторів. Серед них, зокрема, Ісмаїл Гаспринський, Номан Челебіджіхан і Бекір Чобан-заде. Вірші можна “розблоковувати” за бали.
Гра передбачає такі основні етапи:
- поміняти місцями слова, які стоять не на своєму місці;
- прибрати зайві слова;
- виправити слова, що містять помилку;
- вставити пропущені літери.
Розробник головоломки Саша Козлов зазначає, що завдяки приємній музиці та мінімалістичному дизайну медитативна гра допоможе розслабитися й зануритися у світ кримськотатарської поезії.
Гра доступна для iOS та Android.
- У Софії (Болгарія) відкрили виставку кримськотатарської культури “Qalqan/Щит” відомого українського митця-кераміста Рустема Скибіна.
- В Україні запровадять премію за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.
- Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.
- Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.
У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.