Польща обмежить пересування російських дипломатів своєю територією
Джерело: Reuters
Польща запровадить обмеження на пересування російських дипломатів на своїй території через участь Москви у гібридній війні проти Європейського Союзу, повідомив 27 травня міністр закордонних справ Радослав Сікорський.
Відносини між Польщею та Росією різко погіршилися після того, як у лютому 2022 року Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Окрім цього, Варшава звинуватила Москву в шпигунстві та диверсії.
Сікорський зазначив, що є ознаки того, що російська держава також причетна до диверсій у Польщі.
Ми сподіваємося, що РФ сприймає це як дуже серйозне попередження, — додав глава МЗС Польщі.
Нащодавно у Financial Times повідомили, що європейські розвідувальні служби поінформовані щодо планів Росії по всьому континенту. Газета зазначає, що Росія вже почала “активніше готувати диверсії з метою заподіяння шкоди інфраструктурі на європейській території”.
Лист НАТО передував розслідування щодо російських секретних агентів у кількох європейських країнах: крім Німеччини, до них увійшли Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Велика Британія.
Також варто зауважити, згідно з отриманим секретним документом, міністерство закордонних справ Росії розробило плани щодо послаблення західних країн, включаючи Сполучені Штати, і використання війни проти України для формування “світового порядку”, вільного від “американського домінування”.
Зауважимо, раніше, 22 січня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що країна виступає за обмеження пересування російських дипломатів та членів їхніх родин територією ЄС.
- У Празі переконані, що відсутність прикордонного контролю у Шенгенській зоні ускладнює відстеження потенційних співробітників спецслужб РФ. Тож Чехія розробляє заходи, що обмежать можливості російських дипломатів виїжджати за межі тієї країни, де вони проходять дипломатичну службу.
- Міністр закордонних справ Молдови заявив, що Молдова скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.
- У жовтні 2023 року у Держдепартаменті США заявили, що висилають двох російських дипломатів із посольства у Вашингтоні.
- 1 серпня 2023 року Ісландія зупинила роботу свого посольства на території Російської Федерації.
- 16 вересня 2023 року Північна Македонія вислала ще трьох російських дипломатів, вже втретє з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
- Німецького військового офіцера звинуватили у шпигунстві на користь Росії.
- Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.
- Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.