Лише за травень російські війська скинули на Україну 3200 КАБів – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський на пресконференції у Мадриді

27 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що російські війська станом на травень випустили по Україні близько 3200 керованих авіабомб.

Зеленський зазначив, що щомісяця ворог застосовував проти України близько 3000 КАБів. Однак, вже у травні росіяни скинули 3200 авіаційних бомб, тому, за словами глави держави, наступного місяця число може зрости до 3500 одиниць.

Немає достатньої кількості ракет протиповітряної оборони, щоб зупинити 3000 авіабомб на місяць. Такої кількості ракет просто не існує, – пояснив Зеленський.

Тож Україна закликала надати сім систем Patriot, зокрема для Харкова і області, аби боротися з літаками, з яких російські війська запускають КАБи.

Президент зауважив, що ці літаки не зможуть підлітати достатньо близько, аби використовувати авіабомби по цивільному населенню і по військових.

Раніше речник Повітряних сил Ілля Євлаш в інтерв’ю “Буквам” пояснив, що у російських військ великі запаси корегованих авіаційних бомб, тож найбільш ефективний спосіб боротьби вбачає у знищенні самих носіїв.

Нині український фронт і прифронтові міста потерпають від постійних обстрілів. Сьогодні ворог створює умови для наступу, засипаючи передній край оборони КАБами у межах тактики “випаленої землі”.

Боротися найефективніше – власне з носіями КАБів. Здебільшого це Су-34 і Су-35. Так званий КАБ – це по суті фугасна авіаційна бомба – ФАБ-500 чи ФАБ-250, обладнана модулем керування. Здебільшого вони використовують її від моменту пуску до моменту влучання – це приблизно 80 кілометрів плюс-мінус. Тобто, вони намагаються не наближатися до лінії зіткнення дуже близько, – зазначив Євлаш.

У січні Зеленський повідомив, що за січень війська РФ випустили по Україні більш як 330 ракет та близько 600 бойових БпЛА.

За словами глави держави, аби протистояти повітряним атакам ворога, Україні потрібен міцний щит.

З 2022 року росіяни випустили по Україні 4637 безпілотників типу “Shahed”. З них 3605 знищені Силами оборони.

Довідка. КАБ-500 — сімейство радянських і російських корегованих авіаційних бомб калібром 500 кілограмів. Перша із сімейства була прийнята на озброєння у 1975 році. Одночасно з некерованим варіантом був розроблений варіант бомби КАБ-500Кр, що корегується, наводиться на ціль за допомогою телевізійної ГСН.

  • Міністерство оборони в Україні визначило російські керовані авіаційні бомби (КАБи) як одну з найбільших загроз на фронті. Відомство заявило, що щодня ЗС РФ скидають 100-120 таких бомб на позиції українських військових.
  • Співробітники Служби безпеки затримали коригувальників, які наводили російські КАБи на позиції ЗСУ під Харковом.
  • Спорядження військ України боєприпасами стає серйозною проблемою через значний дефіцит та недолік артилерійських снарядів. Російська армія виробляє артилерійські снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України.

Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями. 

У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада.  На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.

Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.