Африканська Джибуті залучила ГМО-комарів для боротьби зі смертельною хвилею малярії
Джерело: CNN
У Джибуті, країні на сході Африки, випустили комарів, створених за допомогою генної інженерії (ГМО). Країна у такий спосіб прагне боротися зі сплеском малярії, викликаним інвазивним видом комарів.
Ця ініціатива розпочалася, коли Джибуті зазнала різкого зростання випадків малярії: з 27 випадків у 2012 році до понад 70 000 за останні роки, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Цей сплеск викликаний Anopheles stephensi, інвазивним азійським видом комарів, які переносять цю хворобу.
Anopheles stephensi також виявляли в Ефіопії та Сомалі, що становить значну загрозу для регіону.
Цей вид комарів процвітає у міському середовищі, що погіршує проблему малярії для міського населення Джибуті.
Генетична технологія Oxitec, використана для створення комарів, спрямована на самок комарів, які, в основному, відповідають за передачу малярії. Ця техніка полягає в тому, що генетично модифікованих самців комарів випускають у дике середовище, де вони спаровуються з самками. Введений ген заважає нащадкам самок дожити до дорослого віку, що зменшує популяцію комарів, які переносять малярію.
Генетичну технологію Oxitec вже успішно використано для зниження популяцій інших комарів, які поширюють інші вірусні захворювання, такі як лихоманка денге, в інших частинах світу.
Цю ідею випробували і в Буркіна-Фасо, де комарі, випущені відповідно до схожої програми, виявилися менш рухливими і мали нижчий рівень виживання.
- Міжнародна команда вчених оприлюднила результати кількадесятилітнього дослідження біорізноманіття на гірському архіпелазі Південно-Східної Африки (SEAMA), що простягається від північного Мозамбіку до гори Муландже в Малаві.
Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.
У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.