У Норвегії набула чинності заборона на в’їзд росіян

Джерело: DW

У Норвегії з 29 травня набула чинності заборона на в’їзд російських туристів. Щобільше, для росіян заборонено транзитні поїздки через країну до інших європейських країн.

Уряд в Осло оголосив про рішення минулого тижня.

Заборона не поширюється на росіян, що мають студентську чи робочу візу, власників посвідчення прикордонного жителя, посвідки на проживання в країнах шенгенської зони, а також тих, хто прямує до Норвегії до родичів.

Водночас у в’їзді до країни можуть відмовити росіянам, що мають багаторічну туристичну візу, видану як Норвегією, так і країнами шенгенської зони.

Норвегія припинила видачу туристичних віз росіянам після початку російського вторгнення в Україну 2022 року. Як заявила міністерка юстиції Емілі Енгер, норвезька влада не хоче, щоб “росіяни могли їздити до Норвегії та інших шенгенських країн просто як туристи без вагомих причин”, поки триває війна в Україні.

Зауважимо, експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман попередив, що прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає. Науковець пояснив, що, на його думку, у Заходу є два-три роки “в кращому випадку”, щоб відновити свої сили стримування.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.