За рік держава витратила 90 млн на англомовне медіа The Gaze – NGL.media
Джерело: NGL.media
У червні 2023 року держпідприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” (МПІУ), у підпорядкуванні Міністерству культури та інформаційної політики, запустило англомовну медіаплатформу The Gaze. Мета проєкту – ненав’язливо і цікаво розповідати іноземцям про Україну у контексті євроінтеграції. Проте реалізація вилилася у десятки мільйонів бюджетних коштів на контент, що майже ніхто не споживає.
Спершу у МПІУ заявили, що надто рано зробили висновки про неефективність витрачання державних грошей – мовляв, “дайте нам час і ми ще покажемо”.
Минув рік з моменту запуску проєкту, а показники The Gaze продовжують залишатися, м’яко кажучи, жалюгідними. Тим часом МПІУ продовжує витрачати мільйони гривень на створення контенту, міняти підрядників – а ті, схоже, до кінця не розуміють, чим займаються, — зауважили у NGL.media.
На ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” у відповідь на запит NGL.media відмовились надати детальний бюджет проєкту.
Тоді NGL.media самостійно підрахували витрати на проєкт, проаналізувавши всі договори з підрядниками станом на травень 2024 року включно. Так, згідно з отриманими даними, загалом за рік діяльності The Gaze уклав угод на 90,8 млн гривень, з яких підрядникам вже виплачені 72,1 млн.
Водночас авдиторія сайту The Gaze становить близько 16,6 тис. унікальних відвідувачів за місяць. Для порівняння, середня щомісячна аудиторія державного англомовного Ukrinform — понад 880 тис. унікальних відвідувачів, а чимало новин на The Gaze — це передруки з Ukrinform.
Зауважується, що джерела новин сайту переважно із соцмереж українських та іноземних діячів, передруки з іноземних медіа та “Укрінформ”. На сайті також створюють оглядові та аналітичні статті на економічну та політичну тематики, деколи публікують матеріали від Інституту вивчення війни (ISW), колонки політиків тощо.
Ютуб-канал The Gaze зріс до 23,6 тис. підписників і понад 4 млн переглядів. Проте, більшість програм продовжує збирати по кілька десятків чи сотень переглядів. Частина шоу уже не випускаються.
Як зазначила гендиректорка МПІУ Юлія Островська, частину контенту виробляють працівники МПІУ, частину — приватні підрядники, які перемогли в конкурсах і з якими укладені договори Prozorro, технічну та юридичну підтримку тощо забезпечують департаменти МПІУ.
Єдиним виробником текстового контенту для The Gaze з листопада 2023 року є власник сайту “Бильярдный информационний сайт Дуплет” Сергій Гілевич. З ним МПІУ уклала дві угоди загалом на 9,9 млн гривень, з яких уже виплатила 2,2 млн.
Довідка. Уряд запустив англомовний сайт The Gaze у червні 2023 року, аби надавати іноземцям інформацію про події в Україні, економіку, культуру та історію. Гендиректорка ДП “МПІУ” Юлія Островська заявляла, що їхній контент “має відповідати актуальним запитам західної аудиторії й при цьому органічно охоплювати українські наративи, за потреби в ньому мають бути коментарі спікерів, експертів, аналітиків, необхідна статистична інформація”.
Зазначено, що сайт орієнтовано на аудиторію з Великої Британії та США. Як заявив представник ДП “МПІУ”, вони здебільшого на YouTube-каналі отримують перегляди від британців. Водночас дані сервісу SimilarWeb свідчать, що сайт найбільш популярний у Чехії (43,8 % усіх хостів).
- Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що з початку березня Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” вже замовило послуг зі створення інформаційних програм та аудіовізуального твору на понад 572 млн грн.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
- Українське товариство глухих розкритикувало переклад Нацвідбору на Єврбачення-2024 жестовою мовою, назвавши його “аматорським” та з переважно власною інтерпретацією матеріалу.
- Телеканал Рада оголосив тендер на 105 млн грн для створення телевізійних програм з метою забезпечення “цілодобового інформаційного марафону” “Єдині новини #UAразом”. Переможця обрали без конкурсу.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.