В «Укренерго» розповіли, чи будуть відключення електроенергії після сьогоднішніх атак РФ
Джерело: “Укренерго”
В “Укренерго” повідомили, що попри сьогоднішні російські атаки, застосування лімітів споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України не прогнозується.
Причиною є збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту двох блоків. Одначе, у компанії нагадали, що весняно-літня ремонтна кампанія на АЕС триває. Це може час від часу спричиняти нестачу електроенергії в енергосистемі.
Також в “Укренерго” розповіли про наслідки атак росіян по енергооб’єктах. Відтак, внаслідок ранкової ракетної атаки пошкоджено об’єкт енергетичної інфраструктури в одному з районів Києва. Знеструмлювалось понад 500 приватних будинків. На ранок енергоживлення більшості споживачів відновлено, тривають ремонтні роботи.
На ранок через негоду знеструмлено 52 населені пункти у Хмельницькій області, та 10 населених пунктів у Закарпатській. З інших причин знеструмлено 415 населених пунктів.
Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській областях.
- Внаслідок сьогоднішньої ракетної атаки РФ на Київ в Голосіївському районі столиці знищено трансформаторну підстанцію.
- Росіяни вдарили по Києву ракетами 31 травня близько 5:00. Силами ППО ворожі цілі було збито, однак внаслідок падіння уламків зайнялась пожежа.
- В ніч на 31 травня РФ атакувала Україну кількома ракетами та ударними БпЛА. Частину ворожих цілей вдалось збити.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.