«Укробєшенка»: як РФ розмиває реальність за допомогою новомови

Фото: “Детектор медіа”
Джерело: “Детектор медіа”
Російські пропагандисти називають українських мігранток, які, на їхню думку, неадекватно поводять себе за кордоном, терміном “укробєшенка”.
Використовуючи цей термін російські пропагандисти прагнуть дискредитувати образ української жінки за кордоном, а також завдати болю членам цієї соціальної категорії.
Тобто мовиться про слюр — образливе слово, яке ховає за собою дискримінацію групи людей за расою, сексуальною орієнтацією, статтю, хворобою тощо та вживається, зокрема, задля демонстрації відсутності поваги.
Національний демократичний інститут (NDI) зазначає, що не всі випадки ворожих висловлювань, погроз або гендерно зумовлених нападів на жінок є випадками гендерної дезінформації, але всі вони підпадають під визначення онлайн-насильства проти жінок.
Так, проросійські ресурси поширювали відео конфлікту, що стався в Німеччині між українською переселенкою та росіянином, який запевняв її, що сам є німцем, оскільки вже нібито 25 років живе в цій країні.
Одначе сама сутичка між ними виникла через те, що син українки вигукнув “Слава Україні!”, коли грався з іншими дітьми, і це не сподобалося росіянину.
Тоді у мережі пропагандисти почали поширювати це відео із таким підписом: “Укробєшенка в Гєрманії істєрічєскі защіщаєт нацистский лозунг “слава Українє””. Водночас саме чоловік почав агресивно висловлювати свої претензії до матері хлопчика, мовляв, “какая “Слава Українє?”” і “ви фашисти ілі чьо?”.
Також він намагався образити українку, стверджуючи: “Какая ти женщіна? Ти укроп!”.
Під час конфлікту жінка стримано реагувала на закиди росіянина, а також запевнила його, що фашистами є саме росіяни, оскільки саме вони напали на Україну.
Російська пропаганда продовжує регулярно інформаційно атакувати українських жінок, зокрема переселенок, з метою повпливати на їхній моральний стан.
- Російський месенджер Telegram став основним інструментом проросійських облікових записів для поширення дезінформації для підриву підтримки України в ЄС. Ще месенджер використовували російські спецслужби для вербування дрібних злочинців з метою проведення диверсій у столицях європейських країн.
- Європейський Союз продовжує реалізацію нових санкцій проти Росії. Зокрема 15 травня представники 27 держав-членів погодилися додати чотири пропагандистські мережі, пов’язані з Кремлем, до санкційного списку, повідомила віцепрезидентка Комісії Вера Йоурова.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.