Країни ЄС запровадять санкції проти російських пропагандистських ЗМІ

Джерело: Вера Йоурова/X

Європейський Союз продовжує реалізацію нових санкцій проти Росії. Зокрема 15 травня представники 27 держав-членів погодилися додати чотири пропагандистські мережі, пов’язані з Кремлем, до санкційного списку, повідомила віцепрезидентка Комісії Вера Йоурова.

Мовиться про “Голос Європи”, “Риа Новости”, “Известия” і “Российская газета”.

За словами дипломатів ЄС, проєкт ще мають офіційно погодити у письмовій процедурі вже до кінця тижня.

Проросійська інтернет-платформа “Голос Європи” потрапила в поле зору громадськості, позаяк Чеська Республіка внесла ресурс у національний список санкцій після розслідувань спецслужб. Вебсайт виявився частиною російської операції впливу, спрямованої на те, щоб поставити під сумнів територіальну цілісність, суверенітет і свободу України.

За словами прем’єр-міністра Петри Фіала, група використовувала празький новинний сайт “Голос Європи” для поширення інформації, спрямованої на те, щоб перешкодити Європейському Союзу надавати допомогу Україні в боротьбі з російською агресією.

Фіала повідомив, що Служба інформації та безпеки Чехії(BIS) виявила, що проросійська мережа здійснювала дії, які мають “серйозні наслідки для безпеки Чехії та ЄС”.

Група вела агітацію на території ЄС “проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України”, додав глава чеського уряду. Діяльність групи також дійшла до Європейського парламенту, зазначив він, не повідомляючи додаткових подробиць.

Також стало відомо, що Брюссель планує розпочати розслідування щодо соціальних мереж Facebook та Instagram через стурбованість щодо недостатньої протидії російській дезінформації.

Нещодавно Франція закликала Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.

Раніше французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.