ЄС проведе розслідування проти Meta через недостатню протидію російській пропаганді

Джерело: Financial Times

Брюссель планує розпочати розслідування щодо соціальних мереж Facebook та Instagram через стурбованість щодо недостатньої протидії російській дезінформації.

Регулятори підозрюють, що модерація у соцмережах Meta “недостатньо ефективна, щоб зупинити широке поширення політичної реклами, яка ризикує підірвати виборчий процес в ЄС”.

Європейські посадовці особливо стурбовані тим, як платформа реагує на спроби Росії “підірвати майбутні європейські вибори”, поінформувало одне з джерел видання.

Також у ЄС вважають, що механізм Meta, який дозволяє користувачам маркувати незаконний контент, недостатньо простий та зручний, щоб відповідати “Закону про цифрові послуги”. Цей закон зобов’язує платформи розкривати дані про те, яких заходів вони вживають для боротьби з дезінформацією та пропагандою. Якщо ЄС визнає, що Meta порушила закон, на компанію накладуть штраф у розмірі до 6% від річного обороту.

Після закінчення розслідування Єврокомісія дасть Meta п’ять робочих днів, щоб вона позначила, яких заходів буде вжито для виправлення недоліків. Інакше компанії загрожуватимуть санкції відповідно до закону.

У нас є добре налагоджений процес виявлення та зниження ризиків на наших платформах. Ми з нетерпінням чекаємо на продовження нашої співпраці з Європейською комісією та надаємо їй подальші деталі нашої роботи, — прокоментували у пресслужбі Meta.

Розслідування Meta відбувається після окремого розслідування X щодо незаконного контенту та дезінформації насильницького та терористичного контенту, який поширювався на платформі після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

Нещодавно Франція закликала Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.

Раніше французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.

Глава Росії Володимир Путін 16 травня відвідає Китай для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, які, як сподівається Кремль, поглиблять стратегічне партнерство між двома геополітичними суперниками Сполучених Штатів.

15 травня президент Володимир Зеленський поспілкувався з прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру, зокрема висловивши вдячність за підтвердження участі країни у Глобальному саміті миру.

Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.

15 травня президент Володимир Зеленський підписав укази про вихід України з низки угод, укладених у межах Співдружності Незалежних Держав.

Оперативне командування “Південь” поінформувало, що морські піхотинці 35 окремої бригади відпрацьовували навички ведення бою в умовах міської забудови.