Новітні технології сприяють розслідуванню воєнних злочинів росіян – генпрокурор

Джерело: Андрій Костін в інтервʼю Adnkronos

Генеральний прокурор Андрій Костін розповів про процес та нинішні результати роботи щодо збору доказів воєнних злочинів РФ проти України.

Наразі з початку війни зафіксовано 127 тисяч злочинів агресії. Підозрюваним у цих злочинах є 571 особа. Вже 113 осіб засуджено українськими судами. Костін акцентував, що завдяки використанню новітніх технологій розслідування просуваються. Тому підтримка, яку Україна отримує від партнерів, дуже важлива, позаяк цінності однакові.

Наша мета — притягнути Путіна до відповідальності за злочин агресії. Завдання слідчих і прокурорів — зібрати належну доказову базу його причетності, – повідомив Костін.

Він зазначив, що низка експертів, які залучені до цього процесу, раніше працювали над збором доказів щодо міжнародних злочинів, вчинених на території колишньої Югославії. І нагадав, що на той час не було сподівань, що Слободан Мілошевич постане перед судом, проте це сталося.

Тому історія це підтверджує: Путіну доведеться відповісти за свої злочини.

Зауважується, що розслідування понад 127 тисяч воєнних злочинів потребує комплексних дій та всебічної підтримки міжнародних партнерів, аби відновлення справедливості було можливим ще до завершення активних бойових дій. За словами генпрокурора, у цьому контексті важливу роль відіграє Італія.

Ми дуже цінуємо підтримку наших ініціатив з боку Італії щодо розслідування та забезпечення відповідальності за воєнні злочини РФ. За підтримки наших колег на чолі з міністром юстиції Італії Карло Нордіо в Україні функціонують навчальні курси для слідчих та прокурорів, що значно посилює нашу інституційну спроможність, – пояснив Костін.

Також він зауважив, що підтримка, яку сьогодні отримує Україна в розслідуванні міжнародних злочинів РФ, свідчить про зміцнення та розширення міжнародної коаліції справедливості.

Читайте також: У Гаазі обговорюють «трибунал для Путіна»

Раніше Костін в інтервʼю телеканалу “Ми-Україна” розповів про документування та розслідування Офісом Генпрокурора воєнних злочинів Росії.

Воєнні злочини є масовими та різноманітними. Найбільші виклики саме при розслідуванні цих злочинів, оскільки ми маємо справу з великою кількістю. І на цьому напрямку в нас вже є результати.

Він зазначив, що вже понад 50 російських військових отримали вироки в українських судах.

Читайте також: Голова Міжнародного кримінального суду пообіцяла покарати Путіна за злочини в Україні

Станом на 15 липня задокументовано понад 95 тисяч воєнних злочинів. Загалом 368 особам повідомлено про підозру, до суду направлено 219 обвинувальних актів. Засуджено 53 особи.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.