Прем’єр-міністерка Естонії: у нас немає плану Б, якщо Росія переможе у війні
Джерело: BBC News
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що у них “немає плану Б” на випадок, якщо Україна не переможе у війні проти Росії.
“У нас немає плану Б щодо російської перемоги, тому що тоді ми перестали б зосереджуватися на плані А”, – сказала вона.
Так званий “план А” полягає в тому, щоб допомогти Україні відбити російське вторгнення.
“Ми не повинні піддаватися песимізму. Перемога в Україні – це не лише територія. Якщо Україна приєднається до НАТО, навіть без території, то це перемога, тому що вона буде розміщена під парасолькою НАТО”, – сказала Каллас.
Естонії з перших днів повномасштабного вторгнення підтримує Україну й пожертвувала у військову допомогу вже понад 1% свого ВВП.
“Якби кожна країна НАТО зробила це — Україна виграла б”, – заявила прем’єр-міністерка.
- Під час зустрічі заступника міністра енергетики України Романа Андарака з представниками естонської делегації стало відомо, що Естонія допоможе Україні у розбудові енергетичної інфраструктури.
- Уряд Естонії “серйозно” обговорює можливість відправки військ на захід України, щоб взяти на себе непрямі бойові дії, “тилові” завдання українських сил, аби звільнити останні для протистояння на фронті, заявив радник президента країни з питань національної безпеки Мадіс Ролл.
- Депутати парламенту Естонії в середу, 15 травня, прийняли закон, який дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, завданих Україні від війни.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.